20 kwietnia 2018 roku,  w piątek odbyła się  Międzynarodowa Konferencja Forum Nowej Edukacji
w siedzibie Uniwersytetu Adama Mickiewicza przy ul. Wieniawskiego 1 w Poznaniu, Sala Lubrańskiego. Udział w tym wydarzeniu brali również: dyrektor naszej szkoły Pani Grażyna Łakomiec, Pani kierownik szkolenia praktycznego Maria Korczak, nauczyciel przedmiotów zawodowych Małgorzata Kowalczyk oraz delegacja trzech uczniów z klasy 2 branżowej.

Forum Nowej Edukacji to międzynarodowe wydarzenie, w trakcie którego poruszano mi in. takie tematy jak:

  1. Wyzwania dla kształcenia i szkolenia zawodowego w erze inteligentnych miast.
  2. Integracja pokoleń w szkolnictwie zawodowym.
  3. Współpraca międzysektorowa: uczelnie i biznes – ważni interesariusze w tworzeniu szkolnictwa zawodowego.

TURNIEJ ZSO CUP!!!
12 kwietnia odbył się turniej piłki nożnej ZSO CUP. W turnieju brały udział 4 zespoły . Na specjalnie przygotowanym boisku na sali gimnastycznej graliśmy każdy z każdym po dwa razy. Łącznie każdy zespół rozegrał 7 meczy po 10 minut każdy.

Nazwy zespołów wymyślali zawodnicy i tak mieliśmy takie zespoły jak. FC Cegły, Stock, Alcus team oraz FC Burneyka.
W turnieju łącznie zawodnicy strzeli ponad 50 bramek.
W łącznej klasyfikacji najlepszym zespołem okazał się zespół FC Cegły, który wyprzedził zespół Stock. Na trzecim miejscu uplasował się zespół Alcus team, a ostatnie miejsce, ale za to najbardziej waleczny zespół okazał się zespół FC Burneyka.
Na zakończenie turnieju zostały wręczone nagrody przez p. kierownik Marię Korczak.

Klasyfikacja końcowa:
1. FC CEGŁY 15 pkt
2. STOCK 12 pkt
3. ALCUS TEAM 9 pkt
4. FC BURNEYKA 0 pkt

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!

ZSO

wspólnie z Komendantem Wojewódzkim Policji w Poznaniu oraz Wojewódzka Radą Bezpieczeństwa Drogowego w Poznaniu

ogłasza

konkurs na element odblaskowy pod tytułem:

„BĄDŹ WIDOCZNY”

 

list przewodni Pani Dyrektor ZSO

REGULAMIN konkursu

16 kwietnia, w poniedziałek, odbyła się lekcja otwarta na temat piramidy zdrowego odżywiania. W zajęciach aktywnie uczestniczyły uczennice klasy I B technikum oraz zaproszeni nauczyciele.
Wszyscy mogli dowiedzieć się wielu interesujących faktów dotyczących diety człowieka. Lekcja,którą przygotowała i poprowadziła p. Marta Banach, była częścią akcji
pt: „Kwiecień Miesiącem Zdrowia”.

W Centrum Wspierania Rzemiosła w niemieckim Götz od 15.04 przebywa grupa 16 uczniów fryzjerstwa wraz z opiekunami G.Szczecińską i A.Glabiszewską, która odbywa staż zawodowy. Są to uczniowie drugiej oraz trzeciej klasy Branżowej Szkoły I stopnia i Zasadniczej Szkoły Zawodowej.
Uczniowie mieszkają w internacie. Na miejscu mają do dyspozycji sale ćwiczeń, siłownię oraz stołówkę. Warunki do pracy są bardzo dobre……
Pierwsza fotorelacja z wyjazdu:):):)

 •

REKRUTACJA 2018/2019

NOWOŚĆ… dla absolwentów liceum i technikum!!!

POLICEALNA SZKOŁA ZAWODOWA
Zawód: Technik Usług Kosmetycznych

Kwalifikacje: 
K1 – Wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych twarzy (AU.61.)
K2 – Wykonywanie zabiegów kosmetycznych ciała, dłoni i stóp (AU.62.)
– nauka trwa 2 lata (4 semestry) w soboty i niedziele
– egzaminy na koniec II i IV semestru

 •

W szkolnej bibliotece można kupić za symboliczne pięć złotych wydaną w tym roku szkolnym książkę „Tworzę, więc jestem…”, która jest zbiorem wierszy i opowiadań napisanych przez uczniów naszej szkoły. Fundusze, które w ten sposób uzyskamy, przekażemy na rzecz samorządu uczniowskiego.

Zespół redakcyjny z opiekunką Elżbietą Miłowską

KWIECIEŃ

MIESIĄCEM ZDROWIA

• Opis programu

• Harmonogram zajęć

Nasza środowa impreza wielkanocna udała się znakomicie! Dziękujemy za zabawę, gratulujemy zwycięzcom i życzymy wszystkim…
„Kolorowych jajeczek, rozczochranych owieczek, rozkicanych króliczków, pyszności w koszyczku, a przede wszystkim mokrego ubrania w dniu wielkiego lania…WESOŁYCH ŚWIĄT!”

21 marca 2018r. – pierwszy dzień wiosny przebiegał w ZSO na sportowo. Turniej czwórek Siatkarskich jest już tradycją w życiu sportowym naszej szkoły. Jego inicjatorem jest prof. Paweł Musiał.

W tegorocznej edycji Turnieju udział wzięło 12 drużyn. Rozgrywki toczyły się systemem pucharowym do momentu wyłonienia trójki finalistów. Stoczyli oni batalię o zwycięstwo grając „każdy z każdym”. ostateczne zwycięstwo przypadło drużynie dziewcząt z klasy 1BT. drugie miejsce zajęła drużyna z klasy I4, a trzecie reprezentacja klasy 3BT. Turniej przebiegł sprawnie w sympatycznej atmosferze i pod znakiem ambitnej walki na polu gry. Oficjalne wręczenie nagród i dyplomów oraz pamiątkowe zdjęcie w towarzystwie Dyrekcji zakończyło sportowe zmagania w pierwszym dniu kalendarzowej wiosny.

Zaproszenie na Targi Edukacyjne w Poznaniu

Serdecznie zapraszam do udziału w XXII Targach Edukacyjnych w Poznaniu organizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu pod hasłem Edukacja dla zdrowia.

W czasie Targów będą mogli Państwo wziąć udział w konferencjach, wykładach oraz warsztatach.

Szczegółowy program Targów dostępny jest na stronie internetowej.

Targi Edukacyjne odbędą się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, pawilon 15w dniach 23 i 24 marca 2018 r. w godz. od 10. 00 do 18.00, 

w dniu 25 marca 2018 r. w godz. od  10.00 do 16.00

Nasza szkoła również prezentować będzie swoją ofertę edukacyjną na stoisku nr 56.

Wstęp na Targi, konferencje, wykłady i warsztaty jest bezpłatny.

Wielkie święto mody i fryzjerstwa w ZSO – 8 marca….
czyli XXIV edycja „MAŁEJ PĘTELKI” – konkursu dla Młodych Krawców i Projektantów im. Małgorzaty Zaręby…
Jest to impreza o charakterze ogólnopolskim, więc oprócz biorącej w niej udział naszej szkoły, przyjechali do nas uczestnicy między innymi z: Warszawy, Bielska-Białej, Bytomia, Dąbrowy Górniczej, Rzeszowa, Ostrowa Wielkopolskiego, Jarocina i Wągrowca.
Było bardzo wybitne jury, goście oraz tłumy młodzieży, która podziwiała i oklaskiwała nie tylko wyróżnione i nagrodzone projekty i szkoły, które otrzymały dyplomy i cenne nagrody…
Bardzo gratulujemy wszystkim nagrodzonym, a w szczególności naszym uczennicom: Wiktorii Roszak z klasy Ibt oraz Zespołowi projektantów z klasy IVbt, które zajęły odpowiednio I i III miejsce w kategorii ubiorów awangardowych :):):)
Wszystkim, którzy przygotowali tę imprezę dziękujemy i zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji…(więcej w zakładce Mała Pętelka)
 
 •
 Z okazji Dnia Kobiet w naszej szkole można było zapoznać się z sylwetkami „dzielnych kobiet”, które zapisały się swymi czynami na kartach historii Polski…Wystawę przygotowano z okazji roku 2018 i związanych z tym obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości…
Ważne jest by o takich wydarzeniach pamiętać i poświęcić im chwile uwagi…

 •

To już jutro…..8 marca – prestiżowy konkurs – ” XXIV MAŁA PĘTELKA ” !!!
Z tej okazji w szkole zawitała tak długo oczekiwana WIOSNA w naszym dekoracjach i wystroju…
ZAPRASZAMY na to wielkie wydarzenie…start godz.10.00!
Jak było i kto wygrał oczywiście powiadomimy po imprezie:
A tym czasem kilka fotek z przygotowań….

 •

OGŁASZAMY DRZWI OTWARTE w naszej szkole…
Zapraszamy do udostępniania naszej oferty oraz propagowania w środowisku, zwłaszcza uczniom klas III gimnazjum…

 •

Dnia 28 lutego odbył się Międzyszkolny Konkurs wiedzy o Poznaniu, w którym zespół z kl III Bt – Adrianna Chrobak i Daria Siekierska zajęły I miejsce,II miejsce zajęły uczennice IX LO Daria Wojtaszak i Marianna Kryszkowska ,III miejsce uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 6 Łukasz Wożniak i Marcin Domagała, a uczennice gimnazjum kl II Ag – Zuzanna Zielińska i Roksana Rogowska V miejsce.

Konkurs przygotowali i przeprowadzili nauczyciele historii: Dorota Schwarz -Wolska i Faustyn Ludwiczak, oraz wsparcia udzielili nauczyciele naszej szkoły: p. Krystyna Ogrodowicz, p. Monika Matuszewska, p. Małgorzata Grochalska, p. Sebastian Sporny i uczennice kl.II Bt: Karina Karmowska, Laura Rerus, Anna Rajczak, Grażyna Gocałek pieka nad sekretariatem i kawiarenką, nad sprzętem elektronicznym czuwała Ola Dukowicz i Arek Lipiński.

Konkurs zaszczyciła swoją obecnością p. Wizytator Barbara Zatorska z Wielkopolskiego Kuratorium Oświaty , p. Justyna Wybieralska z Automobilklubu Wielkopolskiego.

 •

Jedni odpoczywali, inni ciężko pracowali….
W ferie odbyły się fakultety z matematyki dla maturzystów prowadzone przez p. R. Woyke. Przez trzy dni uczniowie z pasją rozwiązywali zadania przygotowujące do egzaminu maturalnego.

Praca na pewno zaowocuje super wynikami, czego wszystkim życzymy.

 •

W dniach 12 – 16 .02.2018r. odbywa się w naszej szkole praktyczna część egzaminu zawodowego A.12 – Wykonywanie usług krawieckich.

Zdającym życzymy POWODZENIA!!!

*************

FERIE ZIMOWE

 12 – 23.02.2018r.

 

Udanego wypoczynku!!!

 •

II Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Poznaniu 

dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Zespół Szkół Odzieżowych im. Władysława Reymonta w Poznaniu i Automobilklub Wielkopolski zapraszają uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa wielkopolskiego do udziału w konkursie, którego celem jest poszerzanie i popularyzowanie wśród uczniów wiedzy związanej z historią, tradycjami, dorobkiem kulturalnym Poznania, utrwalanie pamięci o wybitnych Wielkopolanach, rozwijanie wiedzy o architekturze dawnego Poznania i jego zabytkach, popularyzowanie wiedzy o dawnej mowie (gwarze) mieszkańców Poznania.

informacje: Pani prof. Dorota Schwarz-Wolska

Załączniki:

• oświadczenie osoby pełnoletniej

 •

KOMUNIKAT!!!

Staż zagraniczny w Niemczech dla uczniów klas fryzjerskich.

3-tygodniowy staży dla 16 osobowej grupy uczącej się w II i III klasach  zawodowych, lub branżowych.

Termin 15.04-05.05.2018 w Centrum Kształcenia w Götz działającym przy Izbie Rzemieślniczej w Poczdamie. (więcej informacji w zakładce doradztwo zawodowe)

 •

W dniu 30.01 uczniowie z klasy II1 i II3 wzięli udział w warsztatach z tradycyjnego fryzjerstwa męskiego.

Prezentację i mini wykład prowadził mistrza Adama Szulc.

Dziękujemy za poświęcony czas, przekazaną wiedzę i jak zawszę super atmosferę. Pozdrawiamy Pana Adama Szulca i BARBER TEAM- uczniowie wraz z opiekunem grupy 😉 

 •

Tyle przygotowań…
i już tylko pozostały wspomnienia niezapomnianych chwil na naszej szkolnej STUDNIÓWCE’ 2018…
Było elegancko i wytwornie… nakrycia stołów, czerwony dywan i ścianka na pamiątkowe fotki…były przemówienia, podziękowania, kwiaty, był toast
i polonez…pyszne jedzenie, tort, zabawa do najfajniejszych przebojów puszczanych przez DJ…
Odwiedził nas również dziennikarz z Głosu Wielkopolskiego by uwiecznić klasy maturalne na zdjęciach opublikowanych na stronie gazety.
poniżej kilka naszych ujęć….

 •

„MAŁA PĘTELKA”

Konkurs dla Młodych Krawców i Projektantów im. Małgorzaty Zaręby

XXIV edycja (8 marca 2018 r.)

• zapraszamy do udziału w prestiżowym konkursie, wszelkie informacje umieszczone są w zakładce  „MAŁA PĘTELKA”.

 •

Dnia 26 stycznia 2018r. w naszej szkle odbędzie się wielkie wydarzenie dla klas maturalnych…STUDNIÓWKA!!!!

Życzymy niezapomnianych chwil oraz udanej zabawy…

 •

Zapraszamy na spotkania z rodzicami dnia 30 stycznia 2017r. – przydział sal w zakładce dla rodzica

 •

 18 stycznia 2018 roku odbył się Poznański Kongres Samorządów Uczniowskich w Wyższej Szkole Bankowej.

Nasza szkołę reprezentowała Mirella Kopidura przewodnicząca samorządu uczniowskiego, Anastazja Derenowska wraz z Panią Justyną Skrzypczak opiekunką Samorządu Uczniowskiego.

Podczas tego spotkania z reprezentantami innych szkół dowiedzieliśmy się podstawowych informacji na temat Samorządów Uczniowskich, jakie mamy możliwości oraz wymieniliśmy doświadczenia. Była to dla nas cenna lekcja. Teraz pozostało Nam działać! Do czego zachęcamy Was koleżanki i koledzy! 😀

Kreatywne osoby z chęcią działania zapraszamy do dołączenia do   Samorządu Uczniowskiego.

Chętne osoby zapraszamy na najbliższe zebranie! 😁

© 2017 Hermitage. Wszelkie prawa zastrzeżone.