Rok szkolny 2020/2021

Skład Samorządu uczniowskiego:

• Przewodniczący –

Drodzy Uczniowie,

chcielibyśmy Was poinformować o kolejnej, IV Edycji Konkursu Fundusz Samorządów Uczniowskich,
w których uczestniczymy od początku. Dzięki środkom uzyskanym z miasta możemy wzbogacać nie tylko naszą wspólną przestrzeń, ale również rozwój osobisty oraz nasze pasje.

Projektami zrealizowanymi dzięki środkom jest nasze Odzieżowe Zacisze, leżaki i ubiegłoroczny
projekt „Świadomość klimatyczna”

W tym roku chcielibyśmy, abyście Wy, uczniowie wypowiedzieli się, jakie macie pomysły na projekt.

W gronie naszego samorządu podjęliśmy decyzję, że najlepszy projekt zostanie nagrodzony

Pomysły prosimy kierować do Pani Justyny Skrzypkach przez mobidziennik do 07.02.2021r.

Samorząd Uczniowski

Rok szkolny 2019/2020

Skład Samorządu uczniowskiego:

• Przewodniczący – Piotr Sędzicki

 

Rok szkolny 2018/2019

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego 2018/2019:

MIRELLA KOPIDURA IVBT

KOMUNIKAT!!!
„Pamiętacie zeszłoroczny Konkurs Funduszy Samorządów Uczniowskich, dzięki któremu otrzymaliśmy dofinansowanie i mogliśmy stworzyć własne, unikalne Odzieżowe Zacisze?
Ruszyła letnia edycja konkursu, który również udało nam się wygrać. Już niebawem na Waszą prośbę zacznie powstawać drugie Odzieżowe Zacisze, ale tym razem na dworze. Mamy nadzieję, że bardzo się cieszycie z tego faktu.
Prosimy Was również o pomoc w tworzeniu tego miejsca. Każda klasa ma za zadanie ozdobić według własnego pomysłu leżak, który będzie służył wszystkim do wypoczynku na świeżym powietrzu. Liczymy na Wasze pomysły i zdolności plastyczne.

Dzisiaj – 20 grudnia – nadszedł długo wyczekiwany przez wszystkich dzień…
dzień oficjalnego otwarcia „ODZIEŻOWEGO ZACISZA”
– kącika relaksu dla wszystkich uczniów szkoły.
 
Autorkami i koordynatorkami projektu, który wygrał konkurs i został dofinansowany z Funduszu Samorządów Uczniowskich, były uczennice z IVBT – Mirella Kopidura oraz Anastazja Derenowska.
BRAVO DZIEWCZYNY!!!!
 
Dzięki uprzejmości rodziców – Arkadiusza Derenowskiego oraz Piotra Kopidury, zostały dostarczone palety i skrzynki, a ich montażem zajął się nieoceniony nasz Pan Waldemar Walkowiak – pracownik administracji szkoły.
Również pomocne okazały się wskazówki i rady co do aranżacji tego miejsca naszych pań profesor od przedmiotów zawodowych: Katarzyny Czerwińskiej, Anny Żywockiej-Streker, Klaudii Augustyniak oraz Lidii Koralewskiej.
Mamy nadzieję, że to wyjątkowe miejsce będzie służyło wszystkim przez długie lata, będzie stale ulepszane, a przede wszystkim szanowane.
Dziękujemy Wszystkim i zapraszamy do korzystania!

Wspólnie tworzymy kącik relaksu w szkole…ODZIEŻOWE ZACISZE…
prosimy wszystkich, którzy mogą pomóc nam je urządzić i wyposażyć o kwiaty w doniczkach, książki, czasopisma i różne dodatki..
Praca wre…

Mirella Kopidura i Laura Rerus w dniu 12.12.2018 roku wzięły udział w spotkaniu podsumowującym prace nad projektami z konkursu Funduszów Samorządów Uczniowskich, które odbyło się w Urzędzie Miasta Poznania.

Dzieliliśmy się informacjami na temat naszych projektów, doświadczeniami i pomysłami.

Samorząd Uczniowski brał udział w konkursie „Fundusz Samorządów Uczniowskich”.
Konkurs polegał na napisaniu ciekawego projektu z oryginalnym pomysłem na dofinansowanie realizacji tego pomysłu. Uczennice z IV BT napisały projekt, który ma na celu stworzenie „Odzieżowego Zacisza”, miejsca dla uczniów, gdzie będą mogli odpocząć korzystając z ławek wykonanych z palet oraz regałów na książki i czasopisma branżowe (będzie tu działać na zasadzie book-crossing’u).
Nasza Szkoła wygrała i otrzyma dofinansowanie na stworzenie tego miejsca w naszej szkole, które umożliwi zwiększenie aktywności i integracji uczniów, a wszystko to dzięki „Funduszom Samorządów Uczniowskich”.
Jeśli posiadacie książki, którymi chcielibyście podzielić się z innym lub po prostu kurzą Wam się na półce to podarujcie je do naszego Odzieżowego Zacisza.
Dodatkowo jeśli posiadacie rośliny to przynieście je do naszego Zacisza, a My stworzymy im drugi dom!

W dniu 29.11.2018 odbędzie się w naszej szkole coroczna akcja pt. Ciastka z Wróżbą, jednak w tym roku jest ona połączona z dniem tematycznym. Każda klasa ma za zadanie wystylizować (fryzura i ubiór) jak największą liczbę osób z klasy wzorując się dziesięcioleciem wylosowanym przez przedstawiciela klasy (od lat ‘20 do ‘90). W tym dniu na długiej przerwie będą sprzedawane ciastka z wróżbami przygotowane przez uczniów w cenie 2 złotych za sztukę, a także odbędzie się pokaz mody z prezentacją klas. Jury będzie oceniać zaangażowanie oraz Wasze stylizacje.

Liczymy na Wasze zaangażowanie i pomoc przy organizacji. Osoby, które chciałyby upiec ciasta, babeczki, ciasto mogą się zgłaszać do Pani Justyny Skrzypczak. 

Zapraszamy na najbliższe zebranie Samorządu Uczniowskiego,

które odbędzie się 29.10.2018r.

o godzinie 10.45 w świetlicy szkolnej.

Muzyka w szkole? Czemu nie!

W tym roku szkolnym reaktywujemy ZSO Węzeł Radijo. codziennie na długiej przerwie 12.25- 12.40 umilać będzie nam czas muzyka, którą sami możecie proponować na fanpage”u https://www.facebook.com/pg/zsowezelradijo/posts/?ref=page_internal

18.09.2018 r. odbyło się pierwsze zebranie Samorządu Uczniowskiego. Podczas zebranie wybraliśmy zarząd, z którym od razu zabraliśmy się do pracy.

Ustalony został harmonogram działań na ten rok szkolny:

-napisanie projektu o dofinansowanie  

-ciastko z wróżbą

-spotkanie z osobą z branży

-wycieczka szkolna

-dzień sportu/ dzień dziecka

-kiermasz świąteczny 

W tym roku pragniemy zaangażować każdą klasę w działania na rzecz Samorząd Uczniowskiego. 

KOMUNIKAT!!!

Dnia 17.09, o godz. 10.40 w świetlicy szkolnej (na prawo po wejściu do szkoły) odbędzie się zebranie Samorządu Uczniowskiego.

Obecność przewodniczących klas jest obowiązkowa.

Zapraszamy również osoby chętne do działania na dobro nasze i naszej Szkoły.

Jeśli masz pomysł na nową akcje lub wydarzenie w szkole, przyjdź i opowiedz!  

Rok szkolny 2017/2018

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego 2017/2018:

MIRELLA KOPIDURA IIIBT

•   18 stycznia 2018 r. odbył się Poznański Kongres Samorządów Uczniowskich w Wyższej Szkole Bankowej.

Nasza szkołę reprezentowała Mirella Kopidura przewodnicząca samorządu uczniowskiego, Anastazja Derenowska wraz z Panią Justyną Skrzypczak opiekunką Samorządu Uczniowskiego. Podczas tego spotkania z reprezentantami innych szkół dowiedzieliśmy się podstawowych informacji na temat Samorządów Uczniowskich, jakie mamy możliwości oraz wymieniliśmy doświadczenia. Była to dla nas cenna lekcja. Teraz pozostało Nam działać! Do czego zachęcamy Was koleżanki i koledzy! 😀 Kreatywne osoby z chęcią działania zapraszamy do dołączenia do   Samorządu Uczniowskiego.

Chętne osoby zapraszamy na najbliższe zebranie! 😁

© 2017 Hermitage. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Skip to content