„Kącik fryzjerski” – to strona przeznaczona dla przede wszystkim dla klas fryzjerskich oraz nauczycieli zawodu.

Umieszczone tutaj zostaną przydane informacje i wiadomości z branży fryzjerskiej.

Rok szkolny 2020/2021

Dnia 27.05 uczniowie z klasa I AT na zajęciach praktycznych pracowali w parach i wykonywali zabiegi nietrwałego odkształcania włosów za pomocą aparatów fryzjerskich. Każdy uczeń organizując samodzielnie swoje stanowisko pracy do formowania fryzury komunijnej musiał przeprowadzić rozmowę konsultacyjną z klientem w taki sposób aby zorientować się co będzie potrzebował do wykonania nietrwałego odkształcania włosów. Młodzież przygotowując się do zajęć zorganizowała sobie akcesoria fryzjerskie czyli ozdoby komunijne. Niektórzy nawet sami wykonali wianki na głowę z prawdziwych kwiatów.

27.05. Współpracując z Przedszkolem nr130 “Bajkowy Świat” młodzież z klasy I AT przygotowała prezenty dla dzieci. Niestety ze względu na pandemię Covid-19 nie mogliśmy podjąć działań praktycznych w przedszkolu z powodu ograniczeń wprowadzonych w wyżej wspomnianej placówce. Wobec tego zorganizowaliśmy działania mające na celu przybliżenia pracy fryzjera przekazując prezenty z okazji Dnia Dziecka oraz służąc merytorycznym wsparciem w trakcie przygotowania zajęć na temat zawodu nauczycielom z przedszkola.

 

W związku z drugą rocznicą zdobycia Mistrza w konkursie Najlepszy Polski Golibroda- Nikodem Szulc z klasy barberskiej nagrał nowy instruktażowy

film o goleniu.

Dnia 18.03 odbyły się zajęcia praktyczne w grupach pierwszych klas IB i IA technikum gdzie młodzi adepci wykorzystując swoje umiejętności twórcze wykonali fryzury wielkanocne.

Nauczycielki Katarzyna Helwich i Ewa Szóstak poprzez takie lekcje stwarzają możliwość pracy w parach oraz sytuację gdzie wymagane jest twórcze działanie.

Takie zajęcia przyszłych fryzjerów uczą tolerancji wobec nowych idei i twórczych osobowości oraz pozwalają utrwalać twórczą atmosferę. Uczniowie nie mają narzucanych sztywnych schematów tylko pracują swobodnie, samodzielnie, praktycznie działają, mają możliwość wyboru, eksperymentowania i tworzenia.

W dniu 14.03. 2021 odbyły się warsztaty fryzjerskie w salonie Postrewol na ulicy Mostowej 4, Stare Miasto.

Pani Tatiana Kyrychenko profesjonalny damski fryzjer-stylista szkoliła nauczycielki zajęć praktycznych i uczennice z III AT rewelacyjnych upięć i fryzur ślubnych. Indywidualne, nieszablonowe podejście pani Tatiany pozwoliło nam na zapoznanie się z zasadami rozpoznawania i charakteryzowania różnych typów fryzur wieczorowych, okolicznościowych
i koktajlowych. Poszerzyłyśmy wiedzę na temat indywidualnych cech klienta oraz dobierania odpowiednich produktów do stylizacji jak i elementów dekoracyjnych do fryzury.

Bardzo dużo uwagi właścicielka salonu poświęciła na perfekcyjne i staranne wykonanie fryzur. Poznałyśmy również kilka ciekawostek i tajemnic pracy z klientkami, które oczekują idealnej fryzury i makijażu na swoją ceremonię ślubną. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas i przekazaną wiedzę i miłą atmosferę.

W dniu 17 i 18 lutego na zajęciach w pracowni fryzjerskie odbył się konkurs w klasach I B gr II i I A gr I. Temat konkursu był ” Pierścienie płaskie i spiralne”.
Organizatorkami tego konkursu były nauczycielki zajęć praktycznych pani Ewa Szóstak i Katarzyna Helwich. Pani mgr Małgorzata Kowalczyk zasiadła w komisji. Na podstawie przesłanych zdjęć przez uczniów pani Małgorzata wytypowała trzy pierwsze miejsca z każdej grupy. Brała pod uwagę wizualną poprawność wykonania zadania oraz wkład pracy i staranność jej wykonania.

I B – I miejsce zajęła Karina Rodniczuk

II miejsce zajęła Oliwia Pawlaczyk

III miejsce zajęła Natalia Kałużna

I A – I miejsce zajęła Kinga Roszak

II miejsce zajęła Nadia Grzembowska

III miejsce zajęła Emilia Koszczoł

Organizatorki konkursu bardzo dziękują za poświęcony czas pani Małgorzacie Kowalczyk.

  ” CZAS NA SPA”-pielęgnacja i regeneracja pozwala na utrzymanie zdrowych, mocnych i gładkich włosów.

2.10.2020 uczniowie III AT wzmacniali i pielęgnowali swoje włosy takimi produktami jak:

-color pHlex

-keratynowa regeneracja włosów

-botoks

-ampułki nawilżające, liftingujące

Młodzież kształtowała umiejętności prawidłowego dobierania produktów pielęgnacyjnych, określali indywidualne cechy klienta oraz przeprowadzali rozmowę konsultacyjną jak i planowali organizację pracy w zespole.

28 i 29.09 odbyło się szkolenie ” Keratynowe prostowanie włosów „

Firmą organizującą te warsztaty była TRUE KERATIN-PROFESJONAL POLSKA. 

Udział wzięły klasy IV BT i IV AT i 2 GB . Zajęcia prowadziła Pani Aneta Dur.  Szkolenie składało się z części teoretycznej oraz praktycznej.  Młodzież pracowała w parach wykonując zabieg keratynowego prostowania włosów oraz keratynowej pielęgnacji. Przy pomocy instruktorki wykonywali zabieg, który trwał około 3-4 godzin.

Uwieńczeniem doskonalenia umiejętności były certyfikaty, które otrzymali uczestnicy. 

 

W dniu 11.09.2020r. na zajęciach praktycznych, odbył się konkurs klasowy „Modelowanie na czas”, w którym
brała udział klasa IIIAT.

Pod uwagę była brana jakość wykonanej usługi, organizacja stanowiska pracy, profesjonalizm, podział na sekcje i separacje i oczywiście czas pracy.

Dla pierwszej trójki były nagrody rzeczowe w postaci przyborów fryzjerskich oraz środków do stylizacji i pielęgnacji włosów.

Nagrody wręczyła pani vicedyrektor Joanna Turkiewicz.

Organizatorkami i inicjatorkami tego pomysłu były nauczycielki praktycznej nauki zawodu Katarzyna Herwich i Beata Malchrowicz.

Uczniom serdecznie gratulujemy, a innych zachęcamy do rywalizacji i osiągania wspaniałych wyników.

 

Rok szkolny 2019/2020

I ZESTAW-październik

                                          • II ZESTAW – listopad

• W dniu 8 marca 2020 r. uczniowie klas II, III, IV technikum fryzjerskiego uczestniczyli w warsztatach organizowanych przez firmę SELECTIVE PROFESSIONAL AKADEMIA z podstaw cięć – STRZYŻENIA OD A DO Z.

Warsztaty prowadzili wysokiej klasy specjaliści w dziedzinie fryzjerstwa: instruktor Jabbar Charliński oraz instruktor
Krzysztof Syczewski.
Szkolenie składało się z części teoretycznej połączonej z pokazem oraz części praktycznej, w której nasi uczniowie przy pomocy instruktorów wykonali fryzury takie jak m.in bob care, bob diamont, a także piękną postopniowaną fryzurę z długich włosów.
Uwieńczeniem doskonalenia umiejętności były certyfikaty oraz upominki, które otrzymali uczestnicy.
Bardzo dziękujemy za miłą atmosferę, przekazaną wiedzę i poświęcony czas.
Pozdrawiamy instruktorów oraz obsługę salonu „Lindy”
w Luboniu. Uczniowie wraz z opiekunami grupy.

14.02.2020 młodzi adepci sztuki fryzjerskiej z klasy 3.1 zainspirowani WALENTYM
wykonywali na zajęciach praktycznych fryzury oraz makijaże.
A oto co stworzyli.

• W dniu 11.02.2020r. uczniowie  klasy II AT technikum fryzjerskiego  wybrali się z wizytą do salonu Locky  Balboa Barbershop mieszczącego się przy ul. Mostowej 14 w Poznaniu.

Podczas pobytu  nasi podopieczni wzięli udział w warsztatach z tradycyjnego fryzjerstwa męskiego. Prezentację oraz wykład poprowadził dla nas  mistrz Bartosz Staniecki wraz z TEAMEM BARBERSHOP.

Bardzo ważnym elementem szkolenia było  zapoznanie się z zasadami oraz technikami stosowanymi w strzyżeniach fryzur męskich, brody i wąsów oraz golenia zarostu na twarzy i głowie. Poznaliśmy produkty i ich zastosowanie w pielęgnacji   i stylizacji  fryzur.  Zapoznaliśmy się z zasadami  BHP jakie obowiązują w salonach fryzjerskich.

Wizyta w tym salonie wzbogaciła naszą wiedzę o elementy marketingowe dotyczące  prowadzenia salonu Barbershop. Poprawiła się także nasza wiedza z zakresu komunikacji interpersonalnych. 

Miło nam było gościć w salonie Locky  Balboa Barbershop.

Bardzo dziękujemy za poświęcony czas, przekazaną wiedzę i super atmosferę. Pozdrawiamy Pana Bartosza wraz TEAM BARBERSHOP – uczniowie wraz z opiekunami grupy.

• W dniu 21.01.2020 odbyło się spotkanie przedstawicieli Zarządu Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej oraz Rady Sekcji Fryzjerskiej w Cechu Rzemiosł Różnych z przedstawicielami Zespołu Szkół Odzieżowych.

Trwają prace nad przygotowaniem programu  nauki dla mistrzów szkolących w zawodzie Fryzjer.

W spotkaniu  brały udział nauczycielki przedmiotów zawodowych Izabella Pilarczyk oraz Małgorzata Kowalczyk  

 

• W dniu 21.01.2020r. uczniowie klasy III AT wybrali się z wizytą do salonu fryzjerskiego POSTREWOL przy ulicy Mostowej 4 w Poznaniu.

Celem odwiedzin było  szkolenie z zakresu farbowania oraz pielęgnacji włosów po zabiegach koloryzacji. Zajęcia prowadziła Pani Tatiana, będąca jednocześnie właścicielem salonu. Podczas odwiedzin uczniowie zapoznali się z zasadami doboru koloru do indywidualnych cech klienta, sposobami przygotowania mieszanki koloryzującej, technikami nakładania produktów na włosy oraz obowiązującymi  prawidłami przy wykonywaniu  koloryzacji ton w ton.

Bardzo dużo uwagi zostało poświęcone pielęgnacji włosów po usłudze farbowania. Była to  dla nas bardzo cenna lekcja. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań na które otrzymywali wyczerpujące odpowiedzi. Poznaliśmy również kilka ciekawostek i tajemnic szefa zakładu z zakresu farbowania włosów, które z przyjemnością wykorzystamy w szkolnej pracowni fryzjerskiej.

Bardzo dziękujemy za poświęcony czas, przekazaną wiedzę i super atmosferę. Pozdrawiamy Panią Tatianę – uczniowie wraz z opiekunami grupy. 

• W dniu 20.01.2020 r. kolejny raz zawitaliśmy do salonu BARBER Turkish International Academy of Barbers mieszczącego się przy ul. Półwiejskiej 45 w Poznaniu. 

Tym razem na szkolenie z zakresu strzyżenia męskiego wybrała się klasa II BT oraz klasa III BT.

Tradycyjnie Mistrz Suleyman Aydiner  zaprezentował nam kunszt fryzjerstwa męskiego wraz z opisem nietuzinkowych strzyżeń. Wydarzenie to było dla nas bardzo emocjonujące, ponieważ uczeń naszej szkoły Maciej z klasy II BT wykonał strzyżenie fryzury męskiej na włosach właściciela salonu pod czujnym okiem instruktora Akademii Pani Agnieszki. Kolejna nasza wizyta w tym salonie zaowocowała bardzo dużym zainteresowaniem ze strony uczniów fryzjerstwem męskim. Efektem tych działań jest chęć podjęcia praktyk zawodowych przez naszych podopiecznych w salonie BARBER Turkish International Academy of Barbers.

Bardzo dziękujemy za poświęcony czas, przekazaną wiedzę i jak zawszę super atmosferę. Pozdrawiamy Pana Suleymana oraz Panią Agnieszkę- uczniowie wraz z opiekunami grupy 

• W dniu 16.01.2020r. uczniowie IV klasy technikum fryzjerskiego wraz z nauczycielkami przedniotów zawodowch wybrali się z wizytą do salonu BARBER Turkish International Academy of Barbers mieszczącego się przy ul. Półwiejskiej 45 w Poznaniu.

Podczas pobytu Mistrz fryzjerstwa męskiego Pan Suleyman Aydiner przeprowadził dla nas bardzo ciekawą lekcję wprowadzającą młodzież w zagadnienia barberingu. Uczniowie podglądali pracę Mistrza, który jest również licencjonowanym nauczycielem tego zawodu. Przyglądali się zabiegom, takim jak strzyżenie różnego rodzaju fryzur męskich, golenie zarostu na brodzie, strzyżenie wąsów, golenie włosów na głowie, strzyżenie brody, łączenie fryzury z brodą, usuwanie zbędnego owłosienia
z nosa i uszu za pomocą nici, ognia oraz wosku.

Bardzo ważnym elementem pokazu było również zapoznanie się z produktami i ich zastosowaniem zarówno w pielęgnacji włosów jak i stylizacji fryzur, brody i wąsów.

Wizyta w tym salonie była dla nas bardzo owocna. Zdobyliśmy nietuzinkową wiedzę oraz otrzymaliśmy wyczerpujące odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Wzbogacił się także nasz język zawodowy, gdyż mieliśmy możliwość prowadzenia rozmowy w języku angielskim.

Miło nam było gościć u Mistrza. Panująca w Akademii przyjazna atmosfera spowodowała że czuliśmy się w tym miejscu doskonale. Bardzo dziękujemy Mistrzowi Suleymanowi i Pani Agnieszce za bezinteresownie przekazaną  wiedzę na bardzo wysokim poziomie, poświęcony czas oraz serdeczne przyjęcie.

• W dniu 17.12.2019 r. odbyło się spotkanie świąteczne wzmacniające współpracę pomiędzy naszą szkołą, a Klubem Seniora 82, mieszczącego się przy ulicy Krakowskiej 10 w Poznaniu. 
W pierwszej kolejności  kierownik Klubu Seniora Pani mgr Ewa Rakowska – Śmiglewska  wraz
z delegatami spotkała się z Panią dyrektor mgr Grażyną Łakomiec, składając na jej ręce podziękowania za dotychczasową owocną współprace. Następnie nasi goście odbyli konsultacje z nauczycielkami przedmiotów zawodowych fryzjerskich omawiając zasady współdziałania  na rzecz rozwijania umiejętności fryzjersko – kosmetycznych naszych uczniów.

Seniorzy odwiedzili również pracownie fryzjerskie, gdzie odbywały się zajęcia zespołowe (klasy 2 AT oraz 3 AT) polegające na tworzeniu stroików świątecznych z myślą o kiermaszu organizowanym przez Samorząd Szkolny.

Dziękując za dotychczasową pomoc w zdobywaniu doświadczenia oraz umiejętności zawodowych, a także za miłe słowa i cierpliwość. Uczniowie obdarowali przemiłych seniorów własnoręcznie zrobionymi kompozycjami świątecznymi.

A oto relacja fotograficzna z tego sympatycznego wydarzenia.

• Uczniowie klas III i IV Technikum Odzieżowo Usługowego biorą udział w szkoleniu w STUDIO WELLA w Warszawie.

Na początek teoria i przypomnienie zasad koloryzacji, a następnie wykonanie zabiegu koloryzacji i ułożenia.
Spójrzcie na fotorelacje.

• Dnia 27 listopada odbył się pokaz makijaży dziennych i ślubnych w wykonaniu pani Karoliny, która zdradzała uczniom tajniki wykonania profesjonalnego makijażu.

Pokaz był bardzo ciekawy i interesujący zwłaszcza dla dziewcząt.

Dziękujemy za miłą atmosferę i ciekawostki ze świata wizażu i stylizacji.

Uczennica naszej szkoły, z klasy Ip3 Oliwia Kowalczyk uczestniczyła w dniach 23-24 listopada 2019 Międzynarodowych Mistrzostwach Fryzjerskich Top city w Katowicach.

W konkursie Wedding Young zdobyła III miejsce.

GRATULUJEMY!!!!

Klasa IIAT w dniu 19 listopada wzięła udział w szkoleniu LOOK & LEARN firmy ELEVEN AUSTRALIA.

Pokaz prowadził pan Melwin Royce Lane, używając kosmetyków z serii Eleven, które posiadają naturalny skład, tzn. olejki, proteiny oraz ekstrakty.

W dniu 17 listopada uczniowie naszej szkoły brali udział w szkoleniu;

„Pielęgnacja i bezpieczne zabezpieczenie włosów przed zabiegami chemicznymi”.

Zajęcia poprowadziła pani Aneta Dur.

Młodzież pracowała w parach, wykonując takie zabiegi jak nawilżanie, odżywianie włosów oraz zdobywali umiejętności w nakładaniu preparatów i dobieraniu odpowiednich środków pielęgnacyjnych.

W imieniu szkoły i uczniów dziękujemy za możliwość wzięcia udziału w tym szkoleniu.

Jedna ze szkolnych pracowni fryzjerskich- ta, z której korzystają uczniowie z klasy barberskiej została zatowarowana w kosmetyki. Zaprzyjaźnione firmy @Pan drwal, @Przemysławka i @barbicide.pl [1] rozumiejące sens edukacji zawodowej wsparły nas produktami do włosów i brody oraz profesjonalną dezynfekcją. I to się nazywa dbać o młodzież!

Uczennice klasy IV technikum z grupy I zaplatały warkocze dziewczynkom ze szkoły podstawowej z sąsiedniej Szkoły Chóralnej w ramach zajęć warsztatowych „ …bo w warkoczu mi do twarzy”.
W drugiej części warsztatów nasze uczennice podzieliły się swoją wiedzą i umiejętnościami z młodszymi koleżankami przekazując im fryzjerskie abecadło na tyle przekonująco, że posypały się deklaracje wyboru tego fachu w przyszłości:)

  Dnia 24 października rozpoczęła się współpraca z JEAN LUIS DAVID.

Na zajęciach w klasie IVAT szkoleniowcy Natalia i Paweł entuzjastycznie przekazywali wiedzę uczennicom z zakresy nowoczesnego fryzjerstwa.

•  17 października młodzież z klas: IV AT i II 2 odwiedziła podopiecznych z Domu Pomocy Społecznej przy ul. Ugory w Poznaniu.
Młodzi fryzjerzy dokonywali prawdziwych metamorfoz, zgodnie z życzeniem: strzygli, czesali, modelowali .
Wszystkie działania wykonywane są wolontaryjnie , wymierną korzyścią dla uczniów jest nawiązanie nici porozumienia ze starszym pokoleniem.

W dniu 17.10.2019 r. klasy fryzjerskie: IV AT gr. 2 i  III.4 wykonywały w ramach wolontariatu przy ul Bukowskiej 27/29 w Poznaniu usługi fryzjerskie z zakresu strzyżenia, farbowania i ukladania włosów. Pracę umilały pogawędki z mieszkańcami i pracownikami DPS.

Na zajęciach w pracowni fryzjerskiej klasa 4 AT gr. 2 wykonuje zabiegi fryzjerskie z zakresu pielęgnacji, strzyżenia, modelowania, farbowania oraz rozjaśniania włosów.

A oto niektóre efekty naszej pracy, stanowiące podsumowanie dotychczas zdobytej wiedzy i umiejętności.

 

© 2017 Hermitage. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Skip to content