Zespół Szkół Odzieżowych

im. Władysława Reymonta

ul. Kazimierza Wielkiego 17

61-863 Poznań

tel. 61 8529 692

zso@poznan.interklasa.pl

DYREKCJA SZKOŁY:

Dyrektor

mgr Maria Korczak

Wicedyrektor

mgr Joanna Turkiewicz

Wicedyrektor

mgr Ewa Wendzonka

Kierownik szkolenia praktycznego

mgr Grażyna Szczecińska

OFERTA EDUKACYJNA ZSO na rok szkolny 2020/2021:

      Zespół Szkół Odzieżowych im. Władysława Reymonta ma bogatą, 100-letnią tradycję i zajmuje znaczącą pozycję w środowisku naszego miasta i regionu.

Jest jedną z pierwszych szkół w Polsce, która otrzymała dwukrotnie certyfikat poświadczający wdrożenie i stosowanie systemu zarządzania spełniającego normę ISO 29990:2010. ZSO od lat przygotowuje dobrych fachowców, rzemieślników, którzy po skończonej edukacji stają się poszukiwanymi pracownikami.

Wizytówką szkoły jest Konkurs dla Młodych Krawców i Projektantów „Mała Pętelka” im. Małgorzaty Zaręby. Impreza doskonale wpisuje się we współczesny trend zainteresowania stylizacją, modą i projektowaniem. Młodzi adepci sztuki fryzjerskiej i krawieckiej mają niepowtarzalną okazję do zaprezentowania swoich umiejętności szerszemu gronu odbiorców, wzbudzenia zainteresowania mediów i rywalizacji na wysokim poziomie. Uczniowie „Odzieżówki” zajmują wysokie lokaty nie tylko w „Małej Pętelce”, ale także w innych ogólnopolskich konkursach i mistrzostwach fryzjerskich.

Szkoła współpracuje z renomowanymi firmami odzieżowymi, np. Hero Collection oraz fryzjerskimi: Eurokos, Progress. Firma Progress sprawuje patronat nad uczniami klasy fryzjerskiej zawodowej, organizując profesjonalne pokazy i szkolenia.

W ramach współpracy międzynarodowej nawiązano kontakty ze szkołami zawodowymi w Fürstenwalde (Niemcy) i Kutaisi (Gruzja). Opracowano także propozycję współdziałania ze szkołami w Shenzen (Chiny). Organizowanie staży zagranicznych, współpraca z instytucjami branżowymi, Międzynarodowymi Targami Poznańskimi pozwala zdobywać doświadczenie i podnosić kwalifikacje. Z Wielkopolską Izbą Rzemieślniczą w Poznaniu i partnerami z Poczdamu zrealizowano dwa projekty pogłębiające kompetencje zawodowe i umiejętność pracy w międzynarodowym zespole.
W procesie zmian zachodzących na współczesnym rynku pracy, przemianie ulega także proces edukacyjny.

W roku szkolnym 2016/2017 technika technologii odzieży zastąpi technik przemysłu mody. Technik przemysłu mody zdobędzie umiejętności pozwalające nie tylko projektować i wykonywać wyroby odzieżowe, ale również skutecznie dobierać metody i instrumenty promocji kolekcji oraz planować działania logistyczne związane z jej sprzedażą.
Proponowane przez szkołę zawody dają absolwentom możliwość własnego rozwoju, założenia działalności gospodarczej: sklep internetowy, punkt usługowy, organizowanie zajęć kroju i szycia, warsztatów z rękodzielnictwa. Szkoła zapewnia bardzo dobre przygotowanie zawodowe i mobilizuje do rozwijania kreatywności, pielęgnowania pasji, rozwijania przedsiębiorczości. Zdobycie jednego z proponowanych przez szkołę zawodów może być sposobem na ciekawe życie, pozwalającym łączyć obowiązki domowe z aktywnością zawodową.
W Zespole Szkół Odzieżowych mieści się również Gimnazjum Nr 1, w którym realizuje się program preorientacji zawodowej, mający na celu przygotowanie absolwentów gimnazjum do dalszej edukacji. Gimnazjaliści mogą rozwijać swoje umiejętności w klasie projektantów i wizażystów oraz w klasie informatyczno-medialnej.

© 2017 Hermitage. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Skip to content