XXVII edycja konkursu – 7 kwietnia 2021r.

7 kwietnia odbył się drugi etap konkursu

Mała Pętelka – FINAŁ.

Spośród zakwalifikowanych do tego etapu kolekcji i nadesłanych modeli,
jury podczas obrad wyłoniło laureatów oraz przyznało dyplomy i nagrody

Zwycięzcom bardzo gratulujemy!!!

Poniżej publikujemy protokół:

• Protokół z posiedzenie jury XXVII edycji

Udział w tegorocznej edycji wzięła młodzież niemal z całej Polski: Bytomia, Dąbrowy Górniczej, Łodzi, Ostrowa Wielkopolskiego, Warszawy, Krakowa, Koszalina i oczywiście z Poznania. Zawsze gościliśmy u siebie wszystkich uczestników i organizowaliśmy profesjonalny pokaz mody na wybiegu, z publicznością oraz odpowiednią oprawą plastyczną i muzyczną.

W tym roku z powodu pandemii nie mogliśmy sobie pozwolić na zorganizowanie takiego zgromadzenia. Dlatego zaproponowaliśmy formę zdalną konkursu. Podczas „Małej Pętelki” młodzi projektanci prezentowali projekty inspirowani tematami tegorocznej edycji: „Formy dynamiczne w projektowaniu ubioru i fryzur” oraz „Elementy sztuki ludowej w projektowaniu ubioru i fryzur z wykorzystaniem rękodzieła oraz technik  tradycyjnych”.

Zadanie konkursowe w kategorii odzieżowej polegało na przygotowaniu minutowego filmu z pokazu kolekcji.

Młodzi adepci sztuki fryzjerskiej musieli natomiast udokumentować proces tworzenia fryzury bądź kolekcji fryzur w prezentacji multimedialnej, zawierającej zdjęcia wraz z opisem etapów ich powstawania.
Do drugiego etapu konkursu w kategorii ubiór z nadesłanych filmów wybrano po osiem modeli w wersji użytkowej i awangardowej. Zakwalifikowani uczestnicy przysłali wybrane modele ubioru do oceny jury.

Jury w składzie: pani Maria Korczak (dyrektor Zespołu Szkół Odzieżowych im. Władysława Reymonta, dyrektor konkursu), pani Anna Korytowska (profesor Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu), pani Maria Katscher (sekretarz Cechu Rzemiosł Różnych w Poznaniu), pani Marzena Bilińska-Fiałkowska (wiceprzewodnicząca Ogólnopolskiej Komisji Fryzjersko- Kosmetycznej Związku Rzemiosła Polskiego), pani Grażyna Łakomiec (była wieloletnia dyrektor konkursu), pan Olaf Tabaczyński (Mistrz Świata Makijażu i Stylizacji), oceniało: pomysł, kolorystykę, zharmonizowanie całości, wizjonerstwo, zgodność z trendami mody i ciekawą formę prezentacji.

„MAŁA PĘTELKA 2021”…wystartowała!!!

To już XXVII edycja Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodych Krawców
i Projektantów im. Małgorzaty Zaręby.

Jest to konkurs w zupełnie innej odsłonie, niż dotychczasowe edycje, ze względu na pandemię koronawirusa i związane z tym obostrzenia.

Nie mogliśmy, jak co roku, spotkać się w gmachu szkoły i prezentować barwne
i oryginalne kolekcje na wybiegu oraz szalone i pełne pomysłów fryzury.

Musieliśmy konkurs przeprowadzić zdalnie, szkoły przesyłały filmiki swoich kolekcji oraz zdjęcia fryzur. Zgłosiło się, jak na ten trudny dla wszystkich czas dużo szkół z całej Polski, a stali bywalcy też nie zawiedli.

Dnia 11 marca odbył się pierwszy etap konkursy – eliminacje do finału odzieżowego.

Jury w składzie, Dyrektor ZSO – Pani Maria Korczak, Prof. Anna Korytowska, Pani Grażyna Łakomiec oraz  Pan Olaf Tabaczyński, po obejrzeniu przygotowanego materiału multimedialnego wybrało po burzliwych, ale owocnych obradach, 16 modeli kolekcji odzieży do ścisłego finału, który odbędzie się 7 kwietnia 2021r.

Finalistom gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach konkursowych!!!

XXVI edycja konkursu – 5 marca 2020r.

XXV edycja konkursu - 7 marca 2019r.

7 marca 2019 roku w naszej szkole odbyła się jubileuszowa, XXV edycja Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodych Krawców i Projektantów im. Małgorzaty Zaręby „Mała Pętelka”.

Tradycyjnie do udziału w konkursie zaprosiliśmy szkoły odzieżowe i fryzjerskie z całego kraju. Swój udział zgłosiły szkoły: z Bytomia, Dąbrowy Górniczej, Gdańska, Jarocina, Ostrowa Wielkopolskiego, Rzeszowa, Śremu, Warszawy, Wągrowca i oczywiście z Poznania. Wydarzenie odbyło się w dwóch kategoriach: ubiór użytkowy i awangardowy oraz fryzura użytkowa oraz awangardowa, a tematy przewodnie brzmiały: „Moda czasu wolności” i ” Street art- sztuka ulicy na wybiegu”.

Kolekcje odzieżowe i fryzury, które obejrzeliśmy podczas pokazu odzwierciedlają tendencje we współczesnej modzie, fryzjerstwie i wizażu.

„Wydaje mi się, że zaangażowanie młodzieży i sposób aranżacji pokazów jest z roku na rok coraz ciekawszy. To bardzo cieszy, że młodzi ludzie całym sobą starają się tę naszą „Pętelkę” ożywić i podnieść jej rangę” – powiedziała dyrektor Zespołu Szkół Odzieżowych, pani Grażyna Łakomiec. /https://gloswielkopolski.pl/

W tym roku skład jury stanowili: p. G. Łakomiec- dyrektor konkursu, p. A. Korytowska- przewodnicząca jury, p. S. Kostecki- prezes Polskiej Akademii Mody, p. O. Tabaczyński- Mistrz Świata Makijażu i Stylizacji, p. M. Katscher- podcechmistrz fryzjerstwa Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej, p. M. Bilińska- Fiałkowska przewodnicząca komisji egzaminacyjnej, p. M. Skrzypczak-Osesik reprezentantka firmy EUROKOS, sponsor nagród dla młodych stylistów fryzur.

XXIV edycja konkursu - 8 marca 2018r.

W tym roku w konkursie oprócz naszej szkoły, przyjechali do nas uczestnicy między innymi z: Warszawy, Bielska-Białej, Bytomia, Dąbrowy Górniczej, Rzeszowa, Ostrowa Wielkopolskiego, Jarocina i Wągrowca.
Było bardzo wybitne jury, goście oraz tłumy młodzieży, która podziwiała i oklaskiwała nie tylko wyróżnione i nagrodzone projekty i szkoły. 
Podczas konkursu mogliśmy podziwiać około 24 kolekcji oraz 65 fryzur.
Bardzo gratulujemy wszystkim nagrodzonym, a w szczególności naszym uczennicom: Wiktorii Roszak z klasy Ibt oraz Zespołowi projektantów z klasy IVbt, które zajęły odpowiednio I i III miejsce w kategorii ubiorów awangardowych.

• Protokół z posiedzenie jury XXIV edycji

• Artykuł na stronie Polskiej Akademii Mody http://www.polskaakademiamody.pl/?id=5&nr=20

Galeria zdjęć

XXIII edycja konkursu - 15 marca 2017r.

W tym roku do konkursu zgłosiło się 13 szkół z różnych rejonów Polski.

Swoje kolekcje odzieżowe i stylizacje fryzur przygotowali uczniowie z Bytomia, Dąbrowy Górniczej, Dębicy, Jarocina, Leszna, Nowego Targu, Ostrowa Wielkopolskiego, Ostrzeszowa, Rzeszowa, Śremu, Warszawy, Wągrowca i oczywiście z naszej szkoły.

W trakcie konkursu mogliśmy podziwiać 36 kolekcji odzieżowych i ok. 70 fryzur.

© 2017 Hermitage. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Skip to content