Rok szkolny 2018/2019

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego 2018/2019:

MIRELLA KOPIDURA IVBT

Samorząd Uczniowski brał udział w konkursie „Fundusz Samorządów Uczniowskich”.
Konkurs polegał na napisaniu ciekawego projektu z oryginalnym pomysłem na dofinansowanie realizacji tego pomysłu. Uczennice z IV BT napisały projekt, który ma na celu stworzenie „Odzieżowego Zacisza”, miejsca dla uczniów, gdzie będą mogli odpocząć korzystając z ławek wykonanych z palet oraz regałów na książki i czasopisma branżowe (będzie tu działać na zasadzie book-crossing’u).
Nasza Szkoła wygrała i otrzyma dofinansowanie na stworzenie tego miejsca w naszej szkole, które umożliwi zwiększenie aktywności i integracji uczniów, a wszystko to dzięki „Funduszom Samorządów Uczniowskich”.
Jeśli posiadacie książki, którymi chcielibyście podzielić się z innym lub po prostu kurzą Wam się na półce to podarujcie je do naszego Odzieżowego Zacisza.
Dodatkowo jeśli posiadacie rośliny to przynieście je do naszego Zacisza, a My stworzymy im drugi dom!

W dniu 29.11.2018 odbędzie się w naszej szkole coroczna akcja pt. Ciastka z Wróżbą, jednak w tym roku jest ona połączona z dniem tematycznym. Każda klasa ma za zadanie wystylizować (fryzura i ubiór) jak największą liczbę osób z klasy wzorując się dziesięcioleciem wylosowanym przez przedstawiciela klasy (od lat ‘20 do ‘90). W tym dniu na długiej przerwie będą sprzedawane ciastka z wróżbami przygotowane przez uczniów w cenie 2 złotych za sztukę, a także odbędzie się pokaz mody z prezentacją klas. Jury będzie oceniać zaangażowanie oraz Wasze stylizacje.

Liczymy na Wasze zaangażowanie i pomoc przy organizacji. Osoby, które chciałyby upiec ciasta, babeczki, ciasto mogą się zgłaszać do Pani Justyny Skrzypczak. 

Zapraszamy na najbliższe zebranie Samorządu Uczniowskiego,

które odbędzie się 29.10.2018r.

o godzinie 10.45 w świetlicy szkolnej.

Muzyka w szkole? Czemu nie!

W tym roku szkolnym reaktywujemy ZSO Węzeł Radijo. codziennie na długiej przerwie 12.25- 12.40 umilać będzie nam czas muzyka, którą sami możecie proponować na fanpage”u https://www.facebook.com/pg/zsowezelradijo/posts/?ref=page_internal

18.09.2018 r. odbyło się pierwsze zebranie Samorządu Uczniowskiego. Podczas zebranie wybraliśmy zarząd, z którym od razu zabraliśmy się do pracy.

Ustalony został harmonogram działań na ten rok szkolny:

-napisanie projektu o dofinansowanie  

-ciastko z wróżbą

-spotkanie z osobą z branży

-wycieczka szkolna

-dzień sportu/ dzień dziecka

-kiermasz świąteczny 

W tym roku pragniemy zaangażować każdą klasę w działania na rzecz Samorząd Uczniowskiego. 

KOMUNIKAT!!!

Dnia 17.09, o godz. 10.40 w świetlicy szkolnej (na prawo po wejściu do szkoły) odbędzie się zebranie Samorządu Uczniowskiego.

Obecność przewodniczących klas jest obowiązkowa.

Zapraszamy również osoby chętne do działania na dobro nasze i naszej Szkoły.

Jeśli masz pomysł na nową akcje lub wydarzenie w szkole, przyjdź i opowiedz!  

Rok szkolny 2017/2018

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego 2017/2018:

MIRELLA KOPIDURA IIIBT

•   18 stycznia 2018 r. odbył się Poznański Kongres Samorządów Uczniowskich w Wyższej Szkole Bankowej.

Nasza szkołę reprezentowała Mirella Kopidura przewodnicząca samorządu uczniowskiego, Anastazja Derenowska wraz z Panią Justyną Skrzypczak opiekunką Samorządu Uczniowskiego. Podczas tego spotkania z reprezentantami innych szkół dowiedzieliśmy się podstawowych informacji na temat Samorządów Uczniowskich, jakie mamy możliwości oraz wymieniliśmy doświadczenia. Była to dla nas cenna lekcja. Teraz pozostało Nam działać! Do czego zachęcamy Was koleżanki i koledzy! 😀 Kreatywne osoby z chęcią działania zapraszamy do dołączenia do   Samorządu Uczniowskiego.

Chętne osoby zapraszamy na najbliższe zebranie! 😁

© 2017 Hermitage. Wszelkie prawa zastrzeżone.