XXVI edycja konkursu - 5 marca 2020r.

• Piątego marca w Zespole Szkół Odzieżowych im. Władysława Reymonta w Poznaniu odbył się

Ogólnopolski Konkurs dla Młodych Krawców i Projektantów „Mała Pętelka”.

 

Konkurs adresowany jest do młodych, ambitnych projektantów i fryzjerów, otwartych na nowości, realizujących własne,niekonwencjonalne pomysły. Zjechali niemal z całej Polski- z Bytomia, Dąbrowy Górniczej, Gdańska, Jarocina, Kościelca,Łodzi, Ostrowa Wielkopolskiego, Rzeszowa, Śremu, Warszawy,Wągrowca, Wrocławia i oczywiście z Poznania.

Prezentowali projekty, inspirowani tematami tegorocznej edycji: „Przenikanie,głębia, warstwy” oraz „Upcykling – moda odpowiedzialna”.

Uczestnicy konkursu zaimponowali wszystkim różnorodnością i pomysłowością. Szukali inspiracji do swoich kolekcji w rozgwieżdżonym nocnym niebie, na afrykańskim lądzie i w morskich głębinach.

 

Realizując założenia upcyklingu, sięgnęli po materiały przeznaczone do utylizacji- firany, pościele, dżins,skórę, a także masę papierową, worki foliowe i plastikowe

XXV edycja konkursu - 7 marca 2019r.

7 marca 2019 roku w naszej szkole odbyła się jubileuszowa, XXV edycja Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodych Krawców i Projektantów im. Małgorzaty Zaręby „Mała Pętelka”.

Tradycyjnie do udziału w konkursie zaprosiliśmy szkoły odzieżowe i fryzjerskie z całego kraju. Swój udział zgłosiły szkoły: z Bytomia, Dąbrowy Górniczej, Gdańska, Jarocina, Ostrowa Wielkopolskiego, Rzeszowa, Śremu, Warszawy, Wągrowca i oczywiście z Poznania. Wydarzenie odbyło się w dwóch kategoriach: ubiór użytkowy i awangardowy oraz fryzura użytkowa oraz awangardowa, a tematy przewodnie brzmiały: „Moda czasu wolności” i ” Street art- sztuka ulicy na wybiegu”.

Kolekcje odzieżowe i fryzury, które obejrzeliśmy podczas pokazu odzwierciedlają tendencje we współczesnej modzie, fryzjerstwie i wizażu.

„Wydaje mi się, że zaangażowanie młodzieży i sposób aranżacji pokazów jest z roku na rok coraz ciekawszy. To bardzo cieszy, że młodzi ludzie całym sobą starają się tę naszą „Pętelkę” ożywić i podnieść jej rangę” – powiedziała dyrektor Zespołu Szkół Odzieżowych, pani Grażyna Łakomiec. /https://gloswielkopolski.pl/

W tym roku skład jury stanowili: p. G. Łakomiec- dyrektor konkursu, p. A. Korytowska- przewodnicząca jury, p. S. Kostecki- prezes Polskiej Akademii Mody, p. O. Tabaczyński- Mistrz Świata Makijażu i Stylizacji, p. M. Katscher- podcechmistrz fryzjerstwa Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej, p. M. Bilińska- Fiałkowska przewodnicząca komisji egzaminacyjnej, p. M. Skrzypczak-Osesik reprezentantka firmy EUROKOS, sponsor nagród dla młodych stylistów fryzur.

XXIV edycja konkursu - 8 marca 2018r.

W tym roku w konkursie oprócz naszej szkoły, przyjechali do nas uczestnicy między innymi z: Warszawy, Bielska-Białej, Bytomia, Dąbrowy Górniczej, Rzeszowa, Ostrowa Wielkopolskiego, Jarocina i Wągrowca.
Było bardzo wybitne jury, goście oraz tłumy młodzieży, która podziwiała i oklaskiwała nie tylko wyróżnione i nagrodzone projekty i szkoły. 
Podczas konkursu mogliśmy podziwiać około 24 kolekcji oraz 65 fryzur.
Bardzo gratulujemy wszystkim nagrodzonym, a w szczególności naszym uczennicom: Wiktorii Roszak z klasy Ibt oraz Zespołowi projektantów z klasy IVbt, które zajęły odpowiednio I i III miejsce w kategorii ubiorów awangardowych.

• Protokół z posiedzenie jury XXIV edycji

• Artykuł na stronie Polskiej Akademii Mody http://www.polskaakademiamody.pl/?id=5&nr=20

Galeria zdjęć

XXIII edycja konkursu - 15 marca 2017r.

W tym roku do konkursu zgłosiło się 13 szkół z różnych rejonów Polski.

Swoje kolekcje odzieżowe i stylizacje fryzur przygotowali uczniowie z Bytomia, Dąbrowy Górniczej, Dębicy, Jarocina, Leszna, Nowego Targu, Ostrowa Wielkopolskiego, Ostrzeszowa, Rzeszowa, Śremu, Warszawy, Wągrowca i oczywiście z naszej szkoły.

W trakcie konkursu mogliśmy podziwiać 36 kolekcji odzieżowych i ok. 70 fryzur.

© 2017 Hermitage. Wszelkie prawa zastrzeżone.