Rok szkolny 2019/2020

• 

30 listopada odbyła się w Muzeum Etnograficznym w Poznaniu XXI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Szopek – Żłóbek Wielkopolski 2019.
Nasze uczennice:

Julia Żyto oraz Wiktoria Kaszyńska z klasy IIBT otrzymały wyróżnienie w kategorii szkół średnich za oryginalność i pomysłowość.
Praca powstała na zajęciach z wytwarzania wyrobów odzieżowych pod kierunkiem pani  Anny Żywockiej-Streker.

Z ostatniej chwili….Mamy to!!!!!
29 listopada odbyła się gala konkursu Poznański Wolontariusz Roku 2019.
Nagrodę w kategorii Wolontariat Szkolny zdobyło Szkolne Koło Wolontariatu
Zespołu Szkół Odzieżowych w Poznaniu.

GRATULUJEMY naszym wolontariuszom i ich opiekunowi pani prof. Monice Matuszewskiej.

• Nikodem Szulc z II klasy barberskiej szkoły branżowej współprowadził szkolenie pokazowe w Krakowie dla 80 osób na zaproszenie hurtowni fryzjerskiej !@toto hair company

Natomiast 24 listopada w Katowicach Nikodem  wziął udział w pokazie na Scenie Głównej podczas targów fryzjerskich
„Hair Fair” w Katowicach.

Pokaz nazywał się THE REBELS i Nikodem pokazywał dwie fryzury subkulturowe Punk i Rockandroll.

• Uczennica naszej szkoły, z klasy Ip3 Oliwia Kowalczyk uczestniczyła 23 listopada w Międzynarodowych Mistrzostwach Fryzjerskich

Top City w Katowicach.

W konkursie Wedding Young zdobyła III miejsce GRATULUJEMY!!!!

W dniach 19.10 i 20.10.2019 r w Warszawie podczas Targów fryzjerskich uczennice klasy 4AT wzięły udział w ogólnopolskim konkursie sztuki fryzjerskiej „Young Talent Cup” .

 Młode adeptki sztuki fryzjerskiej, walczyły o miejsce na podium.
Uczennice zmierzyły się ze strzyżeniem i stylizacją włosów w kategorii damskiej i męskiej. 

W konkursie wzięło udział 18 szkół czyli 36 uczestników.

Prace konkursowe wykonywano na główkach treningowych.

W pierwszym dniu konkursu 19.10.2019r Young Talent Cup „Street – Focus on trends”  w kategorii :fryzura męska II miejsce zajęła Joanna Szymańska.

Kolejnego dnia 20.10.2019 r w konkursie Young Talent Cup „Kreatywni na Hair Forum” w strefie ucznia w kategorii damskiej laureatem została Izabela Roszyk.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych.

Rok szkolny 2018/2019

7 kwietnia
Podczas Tragów Fryzjerskich „Look” w Poznaniu trzech uczniów z grupy barberskiej szkoły branżowej zdobyło laury we fryzjerstwie męskim.

Dwóch z nich, Jakub i Patryk, zdobyło trzecie i czwarte miejsce w kategorii „męska fryzura fantazyjna”. Trzeci z nich – Nikodem – dopingowany przez resztę klasy i kilkuset widzów został Mistrzem Polski po trzech golarskich walkach na ringu w pierwszym ogólnopolskim konkursie Najlepszy Polski Golibroda w kategorii Open. Zaledwie szesnastoletni Nikodem został pierwszym i zarazem najmłodszym mistrzem w goleniu twarzy na mokro.

Trudno o większy sukces klasy barberskiej!!!  

7 marca

Odbył się jubileuszowy konkurs „MAŁA PĘTELKA”, w którym uczeń II klasy technikum zdobył zacne pierwsze miejsce w jednej z kategorii.

KATEGORIA I

UBIÓR UŻYTKOWY

„Street art- sztuka ulicy na wybiegu”

„Moda czasu wolności”

  • I miejsce dla Bartłomieja Kokocińskiego z Poznania za kolekcję „Warehouse Of Mannequins”

12 stycznia
Nikodem Szulc z klasy 1.1, grupa barberska, wygrał eliminacje lokalne do Mistrzostw Polski w Goleniu Na Mokro „Najlepszy Polski Golibroda”, tym samym będzie walczył o mistrzostwo podczas targów Look w Poznaniu w kwietniu. Nikodem był najmłodszym uczestnikiem imprezy. Jego kolega z klasy 3.1 Tymoteusz Woźniak, zajął drugie miejsce. Obu uczniów szkoli p. Adam Szulc.

Gratulujemy wszystkim zaangażowanym.

18 grudnia
w sali czerwonej Pałacu Działyńskich odbyło się niezwykle uroczyste, gdyż powiązanie z 100. rocznicą odzyskania niepodległości, wręczenie Stypendiów Prezesa Rady Ministrów za wybitne osiągnięcia w nauce, nagrodę odebrała uczennica klasy IV B technikum, i jest to już jej trzeci raz z rzędu. Gratulujemy nagrodzonej i życzymy dalszych sukcesów, wkrótce już poza murami naszej szkoły.

Stypendium przyznawane jest uczniowi technikum, który w danym roku szkolnym uzyskał najwyższą średnią.

18 grudnia
w sali czerwonej Pałacu Działyńskich odbyło się niezwykle uroczyste, gdyż powiązanie z 100. rocznicą odzyskania niepodległości, wręczenie Stypendiów Prezesa Rady Ministrów za wybitne osiągnięcia w nauce, nagrodę odebrała uczennica klasy IV B technikum, i jest to już jej trzeci raz z rzędu. Gratulujemy nagrodzonej i życzymy dalszych sukcesów, wkrótce już poza murami naszej szkoły.

Stypendium przyznawane jest uczniowi technikum, który w danym roku szkolnym uzyskał najwyższą średnią

29 października
Samorząd uczniowski zwyciężył w konkursie Urzędy Miasta Poznania pt. „Budżet Samorządów Uczniowskich”. Dzięki wygranej uczniowie mogą zrealizować projekt zagospodarowania przestrzeni dla uczniów „Odzieżowe Zacisze”.

21 września
Joanna z klasy 3AT brała udział w tym samym konkursie ale w kategorii: strzyżenie damskie i upięcie włosów. Uczennica osiągnęła podwójny sukces bo zajęła 2 miejsce z tytułem wicemistrza a jej praca została wyróżniona. Otrzymana nagroda to dwumiesięczny staż w Warszawie w znanym salonie fryzjerskim pod okiem Pana Macieja Maniewskiego

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych.

Wcześniej, bo w czerwcu br. trzy uczennice z klasy 3 AT zgłosiły się do udziału w eliminacjach do konkursu make up’u i stylizacji paznokci oraz strzyżenia włosów i ich układania. W lipcu dziewczęta zakwalifikowały się do finału. Do udziału w konkursie uczennice przygotowywały panie Izabela Pilarczyk i Małgorzata Kowalczyk.

20 września
podczas  Międzynarodowych Targów Fryzjerskich i kosmetycznych „Beauty days” uczennice z klasy 3A technikum brały udział w finale konkursu organizowanego przez Łódzką Szkołę Mody – ANAGRA „ALE MEKSYK” w kategorii make up – makijaż inspirowany Meksykiem oraz stylizacja paznokci inspirowana Meksykiem.


Rok szkolny 2018/2019

Joanna Szymańska 3AT

II miejsce oraz wyróżnienie w konkursie Young Hair Awards „ALE MEKSYK” (strzyżenie i upięcie – panna młoda w meksyku) – 20.09.2018r.

© 2017 Hermitage. Wszelkie prawa zastrzeżone.