Zespół Szkół Odzieżowych

im. Władysława Reymonta w Poznaniu

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Projekty unijne
Drukuj PDF

logo

logo

logo
Projekt jest współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus +

Staż zawodowy dla uczniów ZSZ w 2017r.

Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu realizuje projekt z Programu ERASMUS + KA1 – Mobilność edukacyjna pt: ”Europejski staż zawodowy uzupełnieniem wiedzy nabytej w Polsce”.

Więcej informacji w załączniku...

 
Drukuj PDF

ZSO w Programie Erasmus +!

Erasmus+Nasza szkoła została beneficjentem w programie Unii Europejskiej Erasmus+ pod tytułem „Mobilność kadry edukacji szkolnej”.

Dzięki udziałowi w projekcie nauczyciele będą mogli podnosić swoje kwalifikacje w zakresie znajomości języków obcych.

Więcej o programie na facebookowym koncie szkoły.

 

inf.p. J. Turkiewicz

 
Drukuj PDF

Relacja ze stażu zawodowego

Uczniowie Zasadniczej szkoły zawodowej uczestniczyli w dniach od 2- 15.10.2011r. w stażu zawodowym w Centrum Kształcenia w Götz w ramach programu „Uczenie się przez całe życie” – Leonardo da Vinci. Staż zorganizowała Wielkopolska Izba Rzemieślnicza i ZSO.

W projekcie wzięło udział 14 uczennic i dwóch nauczycieli.

Zajęcia obejmowały kształcenie zawodowe w dziedzinie fryzjerstwa rozszerzone o elementy wizażu i stylizacji. W trakcie 10-dniowego pobytu młodzież miała okazję pogłębić znajomość języka i kultury niemieckiej.

Zachęcamy do obejrzenia filmu zrealizowanego przez partnerów niemieckich.

Poniżej zdjęcia z wyjazdu.

 

 
Drukuj PDF

Projekt nr 2011-1-PL1-LEO01-18598:

” Staż zagraniczny w Niemczech szansą na lepszą przyszłość”- projekt programu Leonardo da Vinci we współpracy z Wielkopolską Izbą Rzemieślniczą w Poznaniu

Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu otrzymała dotację z Narodowej Agencji Programu „Uczenie się przez całe życie” Programu Leonardo da Vinci na realizację projektu  nr 2011-1-PL1-LEO01-18598 pt:” Staż zagraniczny w Niemczech sposobem  na poszerzenie umiejętności zawodowych i wyrównanie szans na europejskim  rynku pracy”, który zostanie przeprowadzony we współpracy z Zespołem Szkół Odzieżowych w Poznaniu (ZSO).

Projekt dotyczy  dwóch 2-tygodniowych staży dla 16-osobowych grup młodzieży uczącej się w II i III klasach szkoły zawodowej w zawodzie fryzjer.

Staże odbędą się w terminach 02-15.10.2011 r. oraz 30.09-13.10.2012 r. w Centrum Kształcenia w Götz należącym do Izby Rzemieślniczej w Poczdamie.

Uczniów zainteresowanych udziałem w stażu prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i dostarczenie go do koordynatora projektu z ramienia ZSO - pani Anny Podlewskiej w terminie do dnia 14.06.2012 r.

Formularz zgłoszenia do pobrania

 
Drukuj PDF

ZSO partnerem EREI-VET

Zespół Szkół Odzieżowych od roku 2011 uczestniczy w międzynarodowym programie partnerskim Leonardo da Vinci - Uczenie się przez całe życie. Projekt dotyczy mobilności młodzieży i osób dorosłych w ramach kształcenia zawodowego. Głównym jego celem jest utworzenie EREI-VET.

Co to jest EREI-VET?

EREI-VET- skrót od angielskiej nazwy: European Regions Enhancing Internationalisation of Vocational Education and Training (Europejskie Regiony Wspierające Internacjonalizację Kształcenia Zawodowego i Szkoleń) - to sieć partnerów, która ma za zadanie wspierać mobilność młodzieży i osób dorosłych w ramach kształcenia zawodowego, poprzez organizację konferencji, staży, praktyk dla młodzieży, a także kursów dla osób dorosłych, w regionach partnerskich. Szkoły i instytucje biorące udział w projekcie mają możliwość nawiązania współpracy ze szkołami i instytucjami z 13 regionów europejskich:  Dolna Saksonia (Niemcy),  Frysland (Holandia), Nord-Trøndelag (Norwegia), Uusimaa (Finlandia), Champagne Ardenne (Francja), Haute Normandie (Francja), Puglia (Włochy), Andalucía (Hiszpania), Dolny Śląsk - reprezentowany przez Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, North-Rhine Westfalia (Niemcy), Styria (Austria), Provence-Alpes-Cotes d’Azur (Francja).

 
Drukuj PDF

Projekt:

Project Management LeoQuaG - QUALITY GUIDELINES Transfer 2011 – 2013
CERTYFIKAT ISO 29990

Już po raz drugi podejmujemy współpracę z RKW Berlin – Brandenburg (Centrum Racjonalizacji i Innowacji Gospodarki Niemieckiej) w ramach programu Leonardo da Vinci. Efektem jest uzyskany w grudniu 2011 roku kolejny certyfikat ISO 29990.
Więcej informacji z Konferencji w DIN Deutsches Institut für Normung Berlin 17-18.01.2012 w artykule.

FlagaArtykuł w języku angielskim.

Zapraszamy również do zapoznania się z

Do pobrania ulotka z informacjami o projekcie (materiał w j. angielskim).

 
Drukuj PDF

Projekt:

"Gotowi na przyszłość - systemowy program doradztwa edukacyjno - zawodowego w poznańskich szkołach zawodowych"

Gotowi na przyszłość

Dodatkowe informacje o projekcie.

 
Drukuj PDF

Projekt:

” Staż zagraniczny w Niemczech szansą na lepszą przyszłość”- projekt programu Leonardo da Vinci we współpracy z Wielkopolską Izbą Rzemieślniczą w Poznaniu

Projekt dotyczy 3-tygodniowych staży dla 16-osobowych grup młodzieży uczącej się w III klasach szkoły zawodowej w zawodzie fryzjer.
Staż odbędzie się w terminie 03-23.06.2012 r. w Centrum Kształcenia w Götz należącym do Izby Rzemieślniczej w Poczdamie.
Uczniów zainteresowanych prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i dostarczenie go do koordynatora projektu z ramienia ZSO – Pani Izabelli Pilarczyk w terminie do dnia 29.02.2012 r. Więcej szczegółów w artykule.


inf. p. I. Pilarczyk

 
Drukuj PDF

Projekt:

"Zawodowo podnosimy kompetencje uczniów"

Kurs PLATU

Od 1 września 2010 r. Zespół Szkół Odzieżowych im. Władysława Reymonta w Poznaniu uczestniczy w projekcie pt: „Zawodowo podnosimy kompetencje uczniów. Program zajęć dodatkowych z zakresu kompetencji kluczowych i współpracy z pracodawcami”. Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX, Działanie 9.2. Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Dodatkowe informacje o projekcie

Strona www projektu

 
Drukuj PDF

Projekt:

” Staż zagraniczny w Niemczech sposobem na poszerzenie umiejętności zawodowych i wyrównanie szans na europejskim rynku pracy” - projekt Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu przeprowadzony wraz z Zespołem Szkół Odzieżowych.

Projekt dotyczy dwóch 2-tygodniowych staży dla 16-osobowych grup młodzieży uczącej się w II i III klasach szkoły zawodowej w zawodzie fryzjer.

Staże odbędą się w terminach 02-15.10.2011 r. oraz 30.09-13.10.2012 r. w Centrum Kształcenia w Götz należącym do Izby Rzemieślniczej w Poczdamie

Pliki do pobrania: INFORMACJA i FORMULARZ ZGŁOSZENIA.doc lub FORMULARZ ZGŁOSZENIA.pdf

 Reklama
Reklama

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 34 gości