Zespół Szkół Odzieżowych

im. Władysława Reymonta w Poznaniu

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Aktualności
Drukuj PDF

Konkurs Generalski rozstrzygnięty!

8 marca na uroczystej akademii związanej z obchodami Święta Patronów Szkół ogłoszono wyniki i wręczono nagrody laureatom tegorocznej edycji Konkursu Generalskiego, międzynarodowej imprezy organizowanej już po raz trzeci przez Szkolny Klub Krótkofalowców SP3PGR ku czci patrona Gimnazjum nr 1 w Poznaniu, gen. Kazimierza Raszewskiego. Imprezę poprowadził Jacek Behrendt SQ3OPM, pomysłodawca i manager konkursu, a na co dzień opiekun młodych krótkofalowców i prezes Oddziału Poznańskiego Polskiego Związku Krótkofalowców. Przez wyciągi z dzienników stacji biorących udział w konkursie przewinęło się 557 krótkofalowców z 18 krajów świata. Klasyfikację osób, które nadesłały swoje zgłoszenia przeprowadzono w pięciu kategoriach. Szczegółowe wyniki są do pobrania tutaj. Najokazalsze trofeum w postaci kryształowego pucharu fundacji szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego wręczył Damianowi Bogdańskiemu SP3OL - zwycięzcy kategorii stacje Organizatora płk Stanisław Tomaszkiewicz, prezes Związku Oficerów Rezerwy RP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. W części artystycznej uczniowie zaprezentowali sylwetki obu patronów, gen. Kazimierza Raszewskiego i Władysława Reymonta. Po imprezie Pani Dyrektor zaprosiła przybyłych gości, laureatów i organizatorów konkursu na słodki poczęstunek.

Informację o tej imprezie można znaleźć również w Internecie na portalach Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Poznaniu, Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 (pod datą 8 marca) i Oddziału Poznańskiego PZK (w Aktualnościach pod datą 14 marca).

Konkurs Generalski

Konkurs Generalski

Konkurs Generalski

Konkurs Generalski

Konkurs Generalski

Inf. p. prof. J. Behrendt

 
Drukuj PDF

Nowa fryzura w prezencie

Zespół Szkół Odzieżowych wraz z Radą Osiedla Rybaki - Piaski zaprasza do szkolnej pracowni fryzjerskiej!

Najzdolniejsi uczniowie klas III pod nadzorem mistrzów wykonają dla Państwa usługi z zakresu:

  • strzyżenia
  • modelowania
  • farbowania

Zapraszamy 25 marca w godz. 14-19 w siedzibie szkoły przy ul. K. Wielkiego 17.

Zapisy i szczegółowe informacje pod nr tel. 785 746 346

Ilość miejsc ograniczona -  ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ!

 
Drukuj PDF

Targi Edukacyjne

Zapraszamy na MTP w dniach 15 - 17 marca. Nasze stanowisko nr 15 znajdziecie  w pawilonie 7A.

 
Drukuj PDF

Mała Pętelka 2013

Publikujemy zdjęcia z Konkursu autorstwa p. P. Musiała.

 
Drukuj PDF

Armia Krajowa w Wielkopolsce

12 marca 2013r. odbędzie się lekcja historii: temat "Armia Krajowa w Wielkopolsce", połączona ze spotkaniem z weteranami AK ze Światowego Związku Żołnierzy AK oddział Poznań " Jodła" we współpracy z IPN.

inf. p. prof. F. Ludwiczak

 
Drukuj PDF

Drzwi otwarte w ZSO

Zapraszamy kandydatów do naszej szkoły na drzwi otwarte:

SZKOŁA PONADGIMNAZJALNA:

1 marca 2013, godz. 1300

21 marca 2013, godz. 1100

9 kwietnia 2013, godz. 1700

14 maja 2013, godz. 1100

GIMNAZJUM:

6 lutego 2013, godz. 1100

1 marca 2013, godz. 1300

19 marca 2013, godz. 1700

 
Drukuj PDF

Akcja honorowego krwiodawstwa

13 marca 2013 r. w ZSO odbędzie się akcja honorowego krwiodawstwa w ramach X Turnieju " Młoda krew ratuje życie", podczas której można będzie także zostać potencjalnym dawcą szpiku.

Zapraszamy wszystkich, którzy ukończyli 18 lat i ich znajomych. Oddana krew z pewnością uratuje nie jedno życie. Przyjdź i udowodnij, że jesteś dojrzały społecznie i ratowanie życia masz we krwi!

inf. p. prof. Leszek Fiebich

 
Drukuj PDF

Eliminacje Konkursu Wiedzy o Poznaniu

19 lutego br. odbyły się eliminacje, w których wzięło udział 15 zespołów z klas: IIAt, IILO, IIILS, IIIBT, I4, IBT, IIBT, IVBT, I2 i IAG. Do finału konkursu, który odbędzie się 22 lutego 2013r. awansowały: zespół II AT (58p), zespół II LO (53p) i zespół III LS (51p).

inf. p. prof. F. Ludwiczak

 
Drukuj PDF

Kolejne wyróżnienia dla SP3PGR

Na początku roku do szkoły dotarły kolejne dwa, tym razem zagraniczne dyplomy dla naszych krótkofalowców spod znaku SP3PGR. Potwierdzają one zdobycie przez członków Szkolnego Klubu Krótkofalowców wymaganych regulaminami poszczególnych akcji dyplomowych progów punktowych. Oba dyplomy dotyczą ubiegłorocznych europejskich imprez sportowych. Pierwsza z akcji dyplomowych dotyczyła Grand Prix Europy – ósmej rundy Mistrzostw Świata Formuły 1 rozgrywanej na torze ulicznym w hiszpańskiej Walencji, a druga Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012. Organizatorem pierwszej akcji byli krótkofalowcy hiszpańscy zrzeszeni w Unión Radioaficionados Espanoles (URE), natomiast drugiej krótkofalowcy reprezentujący Ukrainian Amateur Radio League (UARL) i Polski Związek Krótkofalowców (PZK).

Warto również przy tej okazji powiedzieć, że członek klubu 11-letni Gustaw SP3-08-126 zajął drugie miejsce w swojej kategorii w ogólnopolskich zawodach „Hołd Powstańcom Wielkopolskim1918/1919” organizowanych 27 grudnia 2012 roku przez Harcerski Klub Łączności „Wilda” SP3ZAC.

Obecnie nasi krótkofalowcy gromadzą punkty nawiązując łączności ze swoimi kolegami z Austrii z zamiarem zdobycia pięknego dyplomu wydawanego przez Österreichische Versuchsenderverband (ÖVSV) z okazji rozgrywanych w okresie od 4 do 17 lutego w austriackim Szladming Mistrzostw Świata w Narciarstwie Alpejskim.

inf. p prof. J. Behrendt

 
Drukuj PDF

UWAGA UCZESTNICY KONKURSU SUPERMATEMATYK !

Do półfinału, który odbędzie się w sobotę 2 lutego w III LO w Poznaniu zakwalifikowały się:

Monika Antoniewicz

Iwona Chermuła

Daria Torzecka

Karolina Ptak

Alicja Klichowska

Natalia Bryszak

GRATULUJEMY !

 
Drukuj PDF

MAŁA PĘTELKA 2013 - XIX edycja

WICEWOJEWODA WIELKOPOLSKI Przemysław Pacia Patronat medialny
Głos Wielkopolski Radio Merkury
Patronat honorowy __ GŁOS WIELKOPOLSKI TVP POZNAŃ RADIO MERKURY

Dyrektor Zespołu Szkół Odzieżowych w Poznaniu bardzo serdecznie zaprasza na XIX edycję Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodych Krawców i Projektantów im. Małgorzaty Zaręby „Mała Pętelka”

Konkurs odbędzie się w Zespole Szkół Odzieżowych im. Wł. Reymonta w Poznaniu przy ul. Kazimierza Wielkiego 17, dnia 1 marca 2013 r. o godz. 10.00.

Na ogłoszenie wyników wraz z galowym pokazem zapraszamy tego samego dnia o godz. 14.00.

Więcej szczegółów w zakładce KONKURSY Mała Pętelka.

Sponsorzy konkursu
KURATORIUM OŚWIATY w Poznaniu Rada Rodziców ZSO Poznań Firma EUROKOS

Kuratorium Oświaty
w Poznaniu

Rada Rodziców
ZSO Poznań
Firma
EUROKOS
 
Drukuj PDF

Konkurs wiedzy o Marszałku Józefie Piłsudskim rozstrzygnięty!

Etap wojewódzki i finał Wielkopolskiego Konkursu Historycznego „Marszałek Józef Piłsudski” imprezy objętej patronatem honorowym Wielkopolskiego Kuratora Oświaty miał miejsce 5 grudnia u nas w szkole. Więcej informacji oraz wyniki konkursu  przedstawiamy w załączeniu.

inf. p. prof. Jacek Behrendt.

 
Drukuj PDF

CQ, CQ  SN145MJP...

Już po raz drugi w bieżącym roku szkolnym krótkofalowcy spod znaku SP3PGR pracowali pod znakiem okolicznościowym, tym razem w dniach od 1 do 7 grudnia pod znakiem wywoławczym SN145MJP. Krótkofalowcy uczcili w ten sposób przypadającą 5 grudnia 145. rocznicę urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego, a dodatkową przesłanką był fakt, że Zespół Szkół Odzieżowych wraz z Kołem nr 1 im. Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego Związku Oficerów Rezerwy RP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu byli organizatorami Wielkopolskiego Konkursu Historycznego „Marszałek Józef Piłsudski". Wzmożona aktywność korespondentów pragnących mieć w swojej kolekcji naszą unikatową kartę QSL sprzyjała nawiązywaniu łączności radiowych, ale szczególnie cieszą nawiązane łączności z kolejnym krajem listy DXCC. Tym razem była to Estonia, kraj na którego terenie odbędzie się w sierpniu 2013 roku międzynarodowy młodzieżowy obóz krótkofalarski "Młodzi w eterze". Na ten obóz zgłoszona została do Zarządu Głównego Polskiego Związku Krótkofalowców kandydatura naszego młodego krótkofalowca Mikołaja, ucznia klasy drugiej gimnazjum, ale został on przez krótkofalarską centralę zakwalifikowany na obóz krajowy w Poroninie latem przyszłego roku, w przypadku jego organizacji i dofinansowania przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

Kolejną okazją pracy pod znakiem okolicznościowym będzie międzynarodowy Konkurs Generalski, którego klub SP3PGR będzie już po raz trzeci organizatorem. Znak SN0GKR będzie aktywny cały styczeń 2013 roku, ale sam konkurs będzie trwał między 5 a 13 dniem stycznia. Zapraszamy chętne osoby do pracy w charakterze operatora stacji okolicznościowej. Zgłoszenia przyjmuje opiekun naszych krótkofalowców, p. Jacek Behrendt.

inf. p.prof. Jacek Behrendt

 
Drukuj PDF

DAS DEUTSCH DIKTAT

Już po raz trzeci uczniowie naszej szkoły wzięli udział w III Ogólnopolskim Dyktandzie z Języka Niemieckiego organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego.

W etapie szkolnym brało udział 12 uczniów, a tytuł „Szkolnego Mistrza Ortografii Niemieckiej” zdobyła Estera Dropek z klasy IV BT. Tym samym Estera reprezentowała naszą szkołę w etapie regionalnym, który odbył się 15. XII. Gratulujemy!

inf. p.prof. Katarzyna Pazik

 
Drukuj PDF

Konkurs szopek bożonarodzeniowych

Już po raz czternasty odbył się KONKURS SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH„ ŻŁÓBEK WIELKOPOLSKI” 2012. Organizatorami byli: poznańskie Muzeum Etnograficzne, Gimnazjum w Robakowie oraz Towarzystwo Miłośników Miasta Poznania. Honorowy patronat nad konkursem sprawował Wielkopolski Kurator Oświaty pani Elżbieta Walkowiak, a patronat medialny objęli „Przewodnik Katolicki” i Radio Merkury. W tym roku partnerem w organizacji konkursu były Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Konkurs miał charakter otwarty, tak więc mogli wziąć w nim udział wszyscy, bez ograniczeń wiekowych i zawodowych. Materiał i technologia wykonania szopki był dowolny, a jedynym wymogiem było zachowanie tradycyjnych elementów żłóbka i nawiązanie do kultury Wielkopolski.

Społeczność naszej szkoły wzięła udział w konkursie zgłaszając samodzielnie zaprojektowane i wykonane prace. Otwarcie wystawy XIV Edycji Konkursu na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową odbyło się 1 grudnia 2012 r. w Muzeum Etnograficznym.

Na wystawie zaprezentowane zostały nagrodzone i wyróżnione prace wykonane przez uczestników konkursu, podzielone na kilka kategorii wiekowych.

Ku naszej radości okazało się, że spośród ponad 100 eksponowanych prac, komisja konkursowa nagrodziła i wyróżniła nasze szopki. przyznając:

  • I nagrodę za szopkę szytą pod kierunkiem pani Anny Żywockiej
  • oraz wyróżnienie za szopkę origami wykonaną przez gimnazjalistów pod kierunkiem pani Krystyny Ogrodowicz- Sękowskiej.

Wystawę pokonkursową można jeszcze podziwiać od 1 grudnia 2012 r. do 27 stycznia 2013 r.

Serdecznie zapraszamy.

inf. p.prof. Krystyna Ogrodowicz

 


 
Drukuj PDF

Pokaz fryzjerski „METAMORFOZY 2012"

W ramach współpracy z firmą Goldwell uczniowie naszej klasy patronackiej wzięli udział w pokazie fryzjerskim „METAMORFOZY 2012” organizowanym w dniu 2 grudnia 2012r. przez Wielkopolska Izbę Rzemieślniczą.

Impreza ta obywała się w Domu Żołnierza w Poznaniu.

Ania, Dominik i inni byli modelami Michała Furmaniaka, który zaprezentował na nich najnowsze trendy w strzyżeniu i koloryzacji włosów. Prezentacja ta cieszyła się uznaniem wśród gości i publiczności.

Efekty tej stylizacji można zobaczyć na załączonych zdjęciach.

inf. p.prof. A. Żywocka

 
Drukuj PDF

Warsztaty „QuaG – Transfer Innowacji”

26. listopada br. odbyły się w naszej szkole warsztaty zrealizowane we współpracy z Zespołem Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego z Zielonej Góry oraz RKW, Berlin.

Gościem specjalnym był dr Thomas Rau z RKW, który przybliżył zebranym trzecie wydanie ‘Wytycznych Jakości’ – jest to zbiór zaleceń i wymogów potrzebnych do tego, aby jakakolwiek instytucja pragnąca przetrwać na konkurencyjnym rynku, potrafiła działać tak, aby jakość jej funkcjonowania i usług nie odbiegały poziomem od tych oferowanych przez inne instytucje działające w krajach Unii Europejskiej.

Warsztaty są częścią projektu międzynarodowego „QuaG – Transfer Innowacji” (więcej o projekcie na stronie : www.leonardo-tqp.eu oraz na stronie szkoły w zakładce: 'projekty unijne'). Zaproszeni goście to dyrektorzy poznańskich szkół zawodowych i centrów doskonalenia zawodowego.

Zgromadzeni mieli okazje dowiedzieć się i podyskutować na temat jakości w zarządzaniu i instrumentów potrzebnych aby tę jakość zapewnić, tj. wspomnianych wytycznych jakości oraz normy ISO 29 990 – pierwsza norma specjalnie stworzona dla placówek zajmujących się kształceniem.

Kolejne warsztaty o tej samej treści odbędą się 14. grudnia br. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zgłaszania się na nie. Liczba miejsc ograniczona!

Inf. p. prof J. Turkiewicz

warsztaty
warsztaty
warsztaty
 
Drukuj PDF

Rekolekcje szkolne

WIARA CZYNI CUDA …

Tegoroczne rekolekcje szkolne odbędą się w dniach od 5-7.12.2012r.

W programie m. in. spotkanie z p. PIOTREM STĘPNIAKIEM, z przedstawicielami fundacji MAM MARZENIE, spotkania w kościele oo. Franciszkanów, warsztaty lepienia z masy solnej, malowania na foli i inne.

Szczegółowy plan rekolekcji w załączniku...

inf. ks. A. Maćkowiak

 
Drukuj PDF

Szkolenie firmy Goldwell

Dnia 15 listopada odbyło się kolejne szkolenie dla uczniów klasy II 2 – klasy patronackiej Goldwell, prowadzone przez przedstawiciela tejże firmy Pana Michała Furmaniaka.

Temat wykładu i ćwiczeń dla przyszłych fryzjerów to „Koloryzacja TOPCHIC HAIR COLOR”. Stosując profesjonalne farby do włosów Goldwell Topchic uzyskujemy 100% pokrycie w obszarze odcieni naturalnych i efektowna jaskrawość kolorów. Więcej informacji w dziale Klasa patronacka GOLDWELL.

inf.: p.prof. Anna Żywocka

 
Drukuj PDF

Tegoroczni stypendyści Automobilklubu Wielkopolski

Podsumowanie zmagań uczestników tegorocznej XX edycji Rajdu Niepodległości im. gen. Kazimierza Raszewskiego mające miejsce 11 listopada na torze Poznań w Przeźmierowie było okazją do wręczenia przyznanych uchwałą Zarządu Automobilklubu Wielkopolski rocznych stypendiów trzem uczennicom Gimnazjum nr 1 w Poznaniu, gimnazjum noszącym imię współzałożyciela i pierwszego Prezesa Automobilklubu Wielkopolski. Dokumenty przyznające stypendia na rok szkolny 2012/2013 przy gromkich brawach zgromadzonej publiczności wręczył uczennicom klasy 2bG Nicoli, Natalii i Martynie Prezes Zarządu Automobilklubu Wielkopolski Pan Robert Werle.

wręczenie stypendium

wręczenie stypendium
wręczenie stypendium

inf. p. prof. J. Behrendt

 


Strona 4 z 5

Reklama
Reklama

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 82 gości