Zespół Szkół Odzieżowych

im. Władysława Reymonta w Poznaniu

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Aktualności
Drukuj PDF

Porozumienie o współpracy z WSzW w Poznaniu podpisane

Dotychczasowe trzyletnie już kontakty Gimnazjum Nr 1 im. gen. Kazimierza Raszewskiego z Wojewódzkim Sztabem Wojskowym w Poznaniu przy organizacji Konkursu Generalskiego sformalizowano zawierając 5 sierpnia 2014 r. „Porozumienie o współpracy między Wojewódzkim Sztabem Wojskowym w Poznaniu i Zespołem Szkół Odzieżowych im. Władysława Reymonta w Poznaniu”. Na mocy podpisanego przez Dyrektor mgr Grażynę Łakomiec i Szefa WSzW w Poznaniu płk. dr. Zdzisława Małkowskiego porozumienia, oprócz dotychczasowych wspólnych działań kultywujących m.in. poprzez działalność Szkolnego Klubu Krótkofalowców SP3PGR chlubne tradycje Wojska Polskiego poszerzono zakres wspólnych przedsięwzięć o edukację proobronną uczniów szkoły i działania promocyjno-informacyjne dotyczące ochotniczych form czynnej służby wojskowej, ze szczególnym uwzględnieniem Narodowych Sił Rezerwowych i służby przygotowawczej.

Tym samym jest to już drugie, obok stowarzyszenia Automobilklub Wielkopolski formalne porozumienie mające na celu wspieranie działalności dydaktyczno-wychowawczej szkoły ze szczególnym uwzględnieniem wychowania patriotycznego młodzieży, m.in. w oparciu o postać patrona Gimnazjum Nr 1, gen. Kazimierza Raszewskiego.

Link do strony WSzW w Poznaniu.

inf. Jacek Behrendt

 
Drukuj PDF

Informacja dotycząca rekrutacji uzupełniającej do Zespołu Szkół Odzieżowych na rok szkolny 2014/2015

załącznik

 
Drukuj PDF

Rajd do muzeum Poznańskiego Czerwca 56

W czerwcu br. nauczyciele ZSO zorganizowali rajd Szlakiem Poznańskiego Czerwca 56. Uczniowie klas I AT i II BT wzięli udział w grze miejskiej poświęconej wydarzeniom 1956 roku w Poznaniu.

Rajd zakończył się wizyta w muzeum Poznańskiego Czerwca w Zamku Cesarskim, podczas której odbyła się lekcja muzealna związana z tragicznymi wydarzeniami 1956 roku.

Rajd do muzeum Poznańskiego Czerwca 56

inf. p.prof. F. Ludwiczak

 
Drukuj PDF

Ostatnia wspólna przygoda

Dnia 24 czerwca uczniowie klas trzecich gimnazjum wybrali się na ostatnią wspólną wycieczkę. Program wycieczki obejmował:

Muzeum Przyrodniczo - Łowieckie w Uzarzewie

Skansen Miniatur w Pobiedziskach

Katedrę w Gnieźnie

Dla młodzieży były to niezwykłe lekcje historii i biologii.

Opiekunowie: Małgorzata Podgórska i Wiesława Ignaczak

 
Drukuj PDF

Festyn Sportowy ZSO

18 czerwca, w pełnym słońcu, młodzież i nauczyciele wzięli udział w zmaganiach sportowych.

O zwycięstwo walczyliśmy w kilkunastu niezwykłych i niecodziennych konkurencjach np. skok w płetwach przez skakankę, slalom koszykarski w rękawicach bokserskich, czy bieg w kasku budowlanym z piłką na głowie.

Fotorelacja w zakładce Działu Sportowego ZSO

 
Drukuj PDF

Zakończenie klas III Zasadniczej Szkoły Zawodowej

13 czerwca po raz ostatni gościliśmy w naszych murach młodzież klas III, która na uroczystości odebrała świadectwa ukończenia szkoły.

Życzymy Wam wszystkiego dobrego na dalszą drogę – samych mądrych wyborów życiowych, radości, przyjaźni i samorealizacji.

Będziemy za Wami tęsknić.

A jak było w ten dzień – zobaczcie na zdjęciach.

inf. p. prof. K. Pazik

 
Drukuj PDF

BĄDŹ EKO…

8 czerwca w Ogrodzie Botanicznym młodzież z naszej szkoły uczestniczyła w festynie ekologicznym.

Modelki i modele zaprezentowali publiczności kolekcje stworzone z materiałów użytkowych a także odpadów. Największym uznaniem cieszyły się sukienki projektu uczniów klas II i III , wykonane z kapsli, worków na śmieci… Nic więcej nie zdradzamy – zobaczcie sami i oceniajcie.

Na zdjęciach modelki i modele ze szkolnego kola modelek

 

 
Drukuj PDF

Festyn w Parku Wieniawskiego

Dziś zdjęcia z 7 czerwca, z festynu w Parku Wieniawskiego.

Zobaczcie jak fantastycznie się bawiliśmy…

 
Drukuj PDF

Lekcja biologii klasy III BG w Palmiarni

20 maja uczniowie klasy III BG przybyli do poznańskiej Palmiarni na spotkanie z egzotyczną przyrodą. To tutaj odbyła się niecodzienna lekcja biologii. Zwiedzano kolejne pawilony, podziwiając w każdym z nich roślinność innej strefy klimatycznej. W czasie tej wędrówki omówiono pochodzenie i praktyczne wykorzystanie roślin, zwracając przy tym uwagę na te cechy, które pozwalają roślinom na przetrwanie w różnych warunkach. Uczestnicy wycieczki zwiedzili również wystawę muszli, minerałów i skamieniałości. W tej niezwykłej scenerii odbyło się utrwalenie wiadomości na temat mięczaków i dowodów ewolucji. Na zakończenie tej niecodziennej lekcji, przysiadając na licznych ławeczkach uczniowie wypełnili karty pracy oraz karmili olbrzymie ryby. Po wyjściu z Palmiarni wszyscy mogli pospacerować po Parku Wilsona, zrelaksować się, zapomnieć o problemach związanych ze szkołą.

Inf: p.Wiesława Ignaczak i p.Małgorzata Podgórska

 

w Palmiarni

W palmiarni

 

 
Drukuj PDF

Projekt edukacyjny w Gimnazjum nr 1

Dnia 10 czerwca odbyła się prezentacja efektów prac uczniów klas trzecich gimnazjum nad projektem edukacyjnym: ”Jestem Polakiem, jestem Europejczykiem”. W tym roku szkolnym tematyka projektu związana była z dziesiątą rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej , a jego celem poszerzenie wiedzy na temat wybranych krajów tej organizacji. Najważniejsze było jednak zdobycie umiejętności pracy w zespole oraz wspólne branie odpowiedzialności za końcowy efekt.

Prace nad projektem rozpoczęły się od podziału uczniów na kilkuosobowe grupy, które losowały jedno z następujących państw europejskich: Grecję, Włochy, Hiszpanię, Niemcy, Wielką Brytanię, Holandię i Francję. Zadaniem uczniów było zebranie informacji na temat położenia geograficznego, historii i tradycji danego kraju oraz przedstawienie ich w formie prezentacji multimedialnej. Uczniowie musieli także w ciekawy sposób zaprezentować charakterystyczne cechy wylosowanego państwa. Tutaj nasi gimnazjaliści wykazali się dużą pomysłowością.

Uczniowie klasy III A wykonali taniec Zorby, przedstawili corridę ortograficzną do muzyki Bizeta oraz scenkę obrazującą temperament prawdziwego Włocha. Natomiast uczniowie klasy III B przedstawili angielski zwyczaj five o’clock na dworze królewskim, ułożyli i wykonali piosenkę o Francji i zaprezentowali scenkę ona temat symboli Holandii. Pokaz zakończono wspólnym odśpiewaniem hymnu Unii Europejskiej ”Ody do radości”. Prace nad projektem koordynowały wychowawczynie obu klas: pani Irena Jessa i pani Wiesława Ignaczak.

Prezentacja zrobiła duże wrażenie na publiczności: Dyrekcji Szkoły, nauczycielach i uczniach klas pierwszych i drugich. Trzecioklasiści przyznali, ze wrażeń związanych z pracami nad projektem długo nie zapomną.

Inf. p. W. Ignaczak

 

 

 
Drukuj PDF

Junior w druku

Ponownie jesteśmy w GAZECIE!!!

Zapraszamy do lektury.

 
Drukuj PDF

Nasza szkoła na festynie „Stary Marych znakuje rower”. TY też musisz tam być!

Już w tą sobotę, 7 czerwca, od godziny 14:00 zapraszamy do udziału w festynie Rady Osiedla Stare Miasto, który odbędzie się w parku im. Henryka Wieniawskiego (obok Teatru Wielkiego). Na ten dzień przewidziano wiele atrakcji! Oprócz pokazów policji i akcji znakowania rowerów będzie można rozwijać  artystyczne pasje. Szydełkowanie, robienie na drutach, szycie lalek według własnego projektu! Dla najmłodszych uczennice technikum odzieżowego przygotowały kolorowanki z wizerunkiem Starego Marycha i nie tylko. Wszystkie rysunki stworzyły Jagoda Marcinkowska i Anna  Łuczyk. Warto zatrzymać czas i na chwilę zamienić się w projektanta, rękodzielnika.... artystę! Czekamy na Was w namiocie Zespołu Szkół Odzieżowych!

Uwaga! Na festynie zaprezentujemy suknie zaprojektowane i uszyte przez uczennice naszej szkoły, a ok. godz. 18:00 na scenie głównej odbędzie się pokaz mody.

Przyjdź, zobacz, kibicuj swojej szkole i skorzystaj z innych atrakcji. Zapraszamy Ciebie, Twoją rodzinę i znajomych!

Inf. p. K. Pazik

 
Drukuj PDF

Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy

Dnia 11.04.2014r w Wielkopolskiej Izbie Rzemieślniczej w Poznaniu odbyły się eliminacje XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy dla uczniów z zakładów rzemieślniczych "Bezpiecznie od startu".

Szkołę reprezentowało 7 uczniów z kl. III fryzjerskich Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 23.

W konkursie brało udział 96 uczniów młodocianych pracowników z różnych szkół województwa wielkopolskiego reprezentujących różne zawody.

III m. zajęła Emilia Kujawa z kl.III6

IV m. zajął Damian Kucharczyk z kl.III6

Gratulujemy!

Inf. p. M. Grochalska

dyplom

dyplom

 
Drukuj PDF

Konkurs "O Złotą Klamrę"

W dniu 26.03.14 r. odbył się wewnątrzszkolny konkursu fryzjerski "O Złotą Klamrę".

Pierwsze miejsce zdobyła uczennica kl. I AT Partycja Walczak.

Gratulujemy!

inf.p. G. Szczecińska- Stachowiak

 
Drukuj PDF

Uczeń gimnazjum wyróżniony w ogólnopolskim konkursie

konkurs

W dniu 19 marca 2014 r. w Łodzi na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 20 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego ogłoszono wyniki ogólnopolskiego konkursu dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych „Chlubne lata legionowe – wizerunek Legionów Józefa Piłsudskiego w polskim krajobrazie”.

Pośród nadesłanych na konkurs w kategorii Prezentacja multimedialna i film 126 prac jury wybrało i nagrodziło 10 prac, wśród których znalazła się praca wykonana pod opieką Jacka Behrendta przez ucznia klasy 3AG Dominika Fralę. Gratulujemy!

inf. p. J. Behrendt

 
Drukuj PDF

Sukces w konkursie fryzjerskim

W dniu 27.04.2014 roku odbyły się po raz czternasty Otwarte Mistrzostwa Fryzjerstwa Polskiego.

W rywalizacji indywidualnej w konkurencji: JUNIORZY- FRYZJERSTWO DAMSKIE – FALE WYCISKANE NA MOKRO III miejsce zdobyła NATALIA KĘDZIORA (zdobyła 136 punktów) z klasy 1(4).

Gratulujemy!

inf.p. Małgorzata Kowalczyk

dyplom

 
Drukuj PDF

Uwaga!

Od 28 kwietnia obowiązuje nowy plan lekcji.

 
Drukuj PDF

Zebrania z rodzicami

Odbędą się w dniach 31.03-11.04 br.

Szczegółowy rozkład...

 
Drukuj PDF

Sukces w konkursie fryzjerskim

W dniu 9.03.2014 odbył się XI Ogólnopolski Konkurs Uczniów Rzemiosła Fryzjerskiego im. Stefana Siankowskiego.

W rywalizacji indywidualnej - fryzjerstwo damskie  w konkurencji Fale wyciskane na mokro III miejsce zdobyła Patrycja Michalak (zdobyła 135 pkt) z klasy IAT.

Gratulujemy!

inf. p.prof. G. Szczecińska-Stachowiak

Dyplom Patrycja Michalak

 
Drukuj PDF

Głosuj na naszą szkolną gazetę

GUZIK Z PĘTELKĄ:

• głosowanie internautów: od 18 marca do 23 marca

(do godz. 23:59)

• Wejdź na stronę www.juniormedia.pl

• Kliknij na zakładkę „Junior w druku” (znajduje się na pasku)

• Ukażą ci się gazetki startujące w konkursie

• Odszukaj gazetkę GUZIK Z PĘTELKĄ

• Zagłosuj na naszą gazetkę klikając na piątą gwiazdkę

• Z jednego komputera można oddać jeden głos

 


Strona 3 z 5

Reklama
Reklama

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 60 gości