Zespół Szkół Odzieżowych

im. Władysława Reymonta w Poznaniu

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
Konkursy historyczne
Drukuj PDF

 

II Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Poznaniu

dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Zespół Szkół Odzieżowych im. Władysława Reymonta w Poznaniu i Automobilklub Wielkopolski zapraszają uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa wielkopolskiego do udziału w konkursie, którego celem jest poszerzanie i popularyzowanie wśród uczniów wiedzy związanej z historią, tradycjami, dorobkiem kulturalnym Poznania, utrwalanie pamięci o wybitnych Wielkopolanach, rozwijanie wiedzy o architekturze dawnego Poznania i jego zabytkach, popularyzowanie wiedzy o dawnej mowie (gwarze) mieszkańców Poznania.

Załączniki:

inf. p. D. Schwarz-Wolska

 
Drukuj PDF

Informacja o finale Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Poznaniu

W Konkursie wzięło udział 10 zespołów. Po półfinale zostały 3 zespoły gimnazjalne i 3 zespoły ponadgimnazjalne, które przeszły do finału.

Ostatecznie

w kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

 • I miejsce zajęli uczniowie Zespołu Szkół Komunikacji w Poznaniu Jesse Maciej i Szymankiewicz Andrzej
 • II miejsce zajęły uczennice Zespołu Szkół Odzieżowych w Poznaniu Chrobak Adrianna i Siekierska Daria
 • III miejsce zajęli uczniowie Publicznego Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu Durkiewicz Jakub i Burek Krzysztof

w kategorii szkół gimnazjalnych:

 • I miejsce zajęli uczniowie Gimnazjum nr 64 w Poznaniu Englert Aleksandra i Sobiech Jacek
 • II miejsce zajęli uczniowie Gimnazjum nr 55 w Poznaniu Kuberka Dominika i Kołomijec Maksym
 • III miejsce zajęli uczniowie Gimnazjum Dwujęzycznego im. Dąbrówki w Poznaniu Królak Jakub i Maćkowiak Karol

inf. p. D. Schwarz-Wolska

 
Drukuj PDF

Konkurs Wiedzy o Poznaniu w naszej szkole jest organizowany od ponad 25 lat przez zespół nauczycieli historii. Organizowanie go pomaga szkole w wypełnianiu jej misji i realizowaniu programu wychowawczego. Udział w zmaganiach inspiruje młodzież do poznawania historii regionu oraz kształtuje  tzw. myślenie historyczne – świadomość dziejów, roli człowieka, kojarzenie faktów. Pomaga również osiągać lepsze wyniki w nauce, dzięki poszerzaniu wiedzy. Co więcej, przygotowuje młodych ludzi do świadomego uczestnictwa w życiu społecznym poprzez budowanie poczucia własnej wartości i poznawanie pozytywnych wzorców osobowych, dzięki przybliżeniu sylwetek postaci zasłużonych w tradycji.

Chcielibyśmy bardzo rozszerzyć jego formułę, zapraszając młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu województwa wielkopolskiego.

CELE KONKURSU:

 1. Poszerzenie i popularyzacja wiedzy uczniów związanej z historią, tradycjami dorobkiem kulturalnym Poznania.
 2. Budowanie postaw patriotyzmu regionalnego i świadomości obywatelskiej.
 3. Utrwalanie pamięci o wybitnych Wielkopolanach, którzy kształtowali wizerunek Poznania.
 4. Rozwijanie wiedzy o architekturze dawnego Poznania i jego zabytkach.
 5. Popularyzacja wiedzy o dawnej mowie (gwarze) mieszkańców Poznania.
 6. Motywowanie uczniów do samodzielnego zdobywania wiedzy i wspieranie uczniów zdolnych w poszerzaniu własnych zainteresowań i zdobywaniu nowych umiejętności.

ORGANIZACJA I PRZEBIEG:

Konkurs składać się będzie z trzech etapów

I etap – przeprowadzą  nauczyciele – szkolni koordynatorzy konkursu w swoich szkołach, wyłaniając dwuosobową drużynę ,zgłaszając ją do organizatorów konkursu do 28 stycznia 2017-(załącznik nr 1)

II etap międzyszkolny- będzie miał miejsce 23 lutego 2017 godz. 10.00 na terenie Zespołu Szkół Odzieżowych im.Władysława Reymonta w Poznaniu przy ul. Kazimierza Wielkiego 17 i będzie polegał na rozwiązaniu przez uczestników (indywidualnie) 25 zadaniowego testu z pytaniami jednokrotnego wyboru dla każdej grupy wiekowej. Suma punktów reprezentacji szkoły (drużyny) będzie decydowała o zajętym przez nich miejscu w etapie międzyszkolnym.

III etap-  finał konkursu z udziałem trzech najlepszych drużyn poziomu gimnazjalnego                             i ponadgimnazjalnego  odbędzie się  po ogłoszeniu wyników testu i będzie polegał na udzieleniu pisemnej odpowiedzi na 5 pytań (max 25 pkt), a ich poprawność oceni komisja konkursowa. W przypadku równej ilości punktów przeprowadzona będzie dogrywka, aż do jednoznacznego rozstrzygnięcia konkursu.

Uwaga – uczestnicy konkursu przyjeżdżają na etap międzyszkolny na koszt własny, a zgłoszenia drużyny dokonuje szkolny koordynator na załączonym druku wraz z oświadczeniami rodziców (treść oświadczenia w załączeniu) przesyłając na adres organizatora do 28 stycznia 2017.-decyduje data stempla pocztowego. Zgłoszenie bez załączonych oświadczeń rodziców nie będzie przyjęte.

Organizator zastrzega sobie ostateczną interpretację regulaminu.

NAGRODY:

Zwycięskie drużyny zostaną uhonorowane dyplomami i nagrodami rzeczowymi, a pozostałe drużyny  dyplomami uczestnictwa.

inf. p. D.Schwarz-Wolska

załączniki:

 • REGULAMIN I Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Poznaniu
 
Drukuj PDF

IV Wielkopolski Konkurs Historyczny „Marszałek Józef Piłsudski”

Zespół Szkół Odzieżowych im. Władysława Reymonta w Poznaniu wraz z Zarządem Okręgu Wielkopolskiego Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego jest organizatorem i gospodarzem czwartej edycji Wielkopolskiego Konkursu Historycznego „Marszałek Józef Piłsudski”. Impreza objęta jest patronatem honorowym Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, a etap wojewódzki połączony z finałem odbędzie się na terenie  naszej szkole 18 marca 2016 roku, w przeddzień obchodzonych w okresie II RP imienin Marszałka Józefa Piłsudskiego, a obecnie dniem będącym Świętem Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Do 4 marca 2016 roku organizatorzy Konkursu rozgrywanego w dwóch grupach wiekowych, dla uczniów szkół gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych województwa wielkopolskiego przyjmują zgłoszenia wyłonionych w eliminacjach szkolnych dwuosobowych drużyn.

Uczniowie Gimnazjum nr 1 im. gen. Kazimierza Raszewskiego oraz szkół ponadgimnazjalnych Zespołu Szkół Odzieżowych im. Władysława Reymonta chętni do wzięcia udziału w konkursie proszeni są o zgłaszanie się do p. Sebastiana Spornego.

Wszelkich informacji dotyczących Konkursu udziela, reprezentujący organizatorów tej imprezy, p. Jacek Behrendt Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Regulamin Konkursu jest do pobrania tutaj.

Finał konkursu odbył się na terenie naszej szkoły 18 marca 2016 roku. Podsumowanie i zdjęcia z tej imprezy dostępne są tutaj, a wyniki w postaci pliku w formacie pdf tutaj.

 
Drukuj PDF

III Wielkopolski Konkurs Historyczny „Marszałek Józef Piłsudski”

Zespół Szkół Odzieżowych im. Władysława Reymonta w Poznaniu wraz z Zarządem Okręgu Wielkopolskiego Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego i Konwentem „Lechia” Korporacji Studentów Uczelni Poznańskich jest organizatorem i gospodarzem, w ramach tegorocznych obchodów przypadającej 12 maja 80. rocznicy śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego trzeciej edycji Wielkopolskiego Konkursu Historycznego „Marszałek Józef Piłsudski”. Impreza objęta jest patronatem honorowym i wsparciem przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, a etap wojewódzki połączony z finałem będzie miał miejsce w naszej szkole 19 marca 2015 roku, w dniu imienin Marszałka Józefa Piłsudskiego, obchodzonym również jako Święto Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Do 6 marca 2015 roku organizatorzy Konkursu rozgrywanego w dwóch grupach wiekowych, dla uczniów szkół gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych województwa wielkopolskiego przyjmują zgłoszenia wyłonionych w eliminacjach szkolnych dwuosobowych drużyn.

Uczniowie Gimnazjum nr 1 im. gen. Kazimierza Raszewskiego chętni do wzięcia udziału w konkursie proszeni są o zgłaszanie się do p. Ireny Jessy, a uczniowie szkół ponadgimnazjalnych Zespołu Szkół Odzieżowych do p. Faustyna Ludwiczaka.

Wszelkich informacji dotyczących Konkursu udziela, reprezentujący organizatorów tej imprezy, p. Jacek Behrendt Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Regulamin Konkursu jest do pobrania tutaj.

Finał konkursu odbył się na terenie naszej szkoły 19 marca 2015 roku. Podsumowanie i zdjęcia z tej imprezy są dostępne tutaj, a wyniki w postaci pliku w formacie pdf tutaj.

 
Drukuj PDF

II Wielkopolski Konkurs Historyczny „Legiony Polskie 1914-1918”

Zespół Szkół Odzieżowych im. Władysława Reymonta w Poznaniu we współpracy z Kołem nr 1 w Poznaniu Okręgu Wielkopolskiego Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego jest organizatorem i gospodarzem Wielkopolskiego Konkursu Historycznego „Legiony Polskie 1914-1918”, którego etap wojewódzki połączony z finałem będzie miał miejsce w naszej szkole 19 marca 2014 roku, w dniu imienin Marszałka Józefa Piłsudskiego, obchodzonym również jako Święto Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Do 28 lutego 2014 roku Organizatorzy Konkursu rozgrywanego w dwóch grupach wiekowych, dla uczniów szkół gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych województwa wielkopolskiego przyjmują zgłoszenia wyłonionych w eliminacjach szkolnych trzyosobowych drużyn.

Uczniowie Gimnazjum nr 1 im. gen. Kazimierza Raszewskiego chętni do wzięcia udziału w konkursie proszeni są o zgłaszanie się do p. Ireny Jessy, a uczniowie szkół ponadgimnazjalnych Zespołu Szkół Odzieżowych do p. Faustyna Ludwiczaka.

Wszelkich informacji dotyczących Konkursu udziela, reprezentujący obu Organizatorów tej imprezy, p. Jacek Behrendt Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Regulamin Konkursu jest do pobrania tutaj.

Finał konkursu odbył się na terenie naszej szkoły 19 marca 2014 roku. Podsumowanie i zdjęcia z tej imprezy są dostępne tutaj, a wyniki w postaci pliku w formacie pdf tutaj

 
Drukuj PDF

I Wielkopolski Konkurs Historyczny „Marszałek Józef Piłsudski”

Zespół Szkół Odzieżowych im. Władysława Reymonta w Poznaniu razem z Zarządem Okręgu Wielkopolska Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego jest organizatorem i gospodarzem Wielkopolskiego Konkursu Historycznego „Marszałek Józef Piłsudski”, konkursu nad którym patronat honorowy objął Wielkopolski Kurator Oświaty, a etap wojewódzki połączony z finałem będzie miał miejsce w naszej szkole 5 grudnia 2012 roku, w 145. rocznicę urodzin Patrona Konkursu.

Do 12 listopada 2012 roku Organizatorzy Konkursu rozgrywanego w dwóch grupach wiekowych, dla uczniów szkół gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych województwa wielkopolskiego przyjmują zgłoszenia wyłonionych w eliminacjach szkolnych trzyosobowych drużyn.

Uczniowie Gimnazjum nr 1 im. gen. Kazimierza Raszewskiego chętni do wzięcia udziału w konkursie proszeni są o zgłaszanie się do p. prof. Ireny Jessy, a uczniowie szkół ponadgimnazjalnych Zespołu Szkół Odzieżowych do p. prof. Faustyna Ludwiczaka.

Wszelkich informacji dotyczących Konkursu udziela, reprezentujący obu Organizatorów tej imprezy, p. prof. Jacek Behrendt Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Regulamin Konkursu jest do pobrania tutaj.

Finał konkursu odbył się na terenie naszej szkoły 5 grudnia 2012 roku. Podsumowanie i zdjęcia z tej imprezy są dostępne tutaj, a wyniki w postaci pliku w formacie pdf tutaj.

 Reklama
Reklama

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 35 gości