Zespół Szkół Odzieżowych

im. Władysława Reymonta w Poznaniu

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Wolontariat
Drukuj PDF

W bieżącym roku szkolnym (2016/17) wdrażamy projekt edukacyjny: „Wolontariat z klasą”.

5. października odbyły się w naszej szkole warsztaty z wykorzystaniem wózka inwalidzkiego, przygotowujące wolontariuszy do roli asystenta osoby poruszającej się na wózku. Szkolenie przeprowadził p. Ryszard Michalski ze stowarzyszenia CREO. W warsztatach wzięło udział 15 wolontariuszy:5 gimnazjalistek(II G, III BG),1 osoba ZSZ (II 2),9 uczennic technikum
Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Edukacji Obywatelskiej CREO z siedzibą w Poznaniu, dzięki wsparciu udzielonemu w ramach dofinansowania ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Dla naszych szkolnych wolontariuszy przeprowadzony będzie cykl innowacyjnych zajęć, które przygotowują młodych do współdziałania z seniorami i osobami z niepełnosprawnością.

W warsztatach uczestniczą nasi szkolni wolontariusze z klas: IIIBG, II.2, IBT, ICT, IIBT. A opiekuje się nimi p. Monika Matuszewska

W tym roku szkolnym również kontynuujemy dobrą współpracę ze Stowarzyszeniem Centrum Promocji Inicjatyw Społecznych CREO, gdzie realizowany jest projekt „Wielkoduchy”, w jego ramach uczniowie klas odzieżowych szyją maskotki duszków.

inf. p. wicedyr. J. Turkiewicz

 
Drukuj PDF

PO RAZ KOLEJNY ANGAŻUJEMY SIĘ W AKCJĘ FUNDACJI „DZIEWCZYNKA Z ZAPAŁKAMI”

Fundacja „Dziewczynka z Zapałkami" zajmuje się zbieraniem funduszy na wypoczynek, posiłki, pomoc materialną i leczenie dzieci z najuboższych rodzin. Podstawą działalności fundacji jest sprzedaż Baśniowych Zapałek z rysunkiem bohaterki baśni Christiana Andersena pt. „Dziewczynka z zapałkami”.

Nasi wolontariusze już kolejny rok biorą udział w akcjach. Liczba gimnazjalistów chętnych do niesienia pomocy stale wzrasta. Nasze szeregi w tym roku zasilili pierwszoklasiści z klas „wolontariacko – ratowniczej” oraz „projektantów i wizażystów”. W pierwszej akcji, 19 września 2014r.,  zorganizowanej w centrum handlowym E. Leclerc udział wzięli uczniowie klasy IAG, IBG i IIAG, opiekę sprawowała pani Elżbieta Miłowska.

inf. p. K.Ogrodowicz

 
Drukuj PDF

Motyli wolontariat

13.09.2014 uczniowie z klasy 1bg i 1bt wzięli udział w akcji Motylego Wolontariatu Książka i motyl za wsparcie dla hospicjum . Na Placu Bernardyńskim w godz. 9-13 wolontariusze rozdawali książki podarowane przez przyjaciół hospicjum. Pogoda dopisała, więc akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Koordynator akcji w ZSO Aneta Andrzejewska

 
Drukuj PDF

Akcja "Poducha dla Malucha"
Program "Mały Wolontariat" organizowany jest przez firmę ENEA przy współpracy i pod patronatem Wicewojewody Wielkopolskiego, Pana Przemysława Paci. Honorowym patronatem "Mały Wolontariat" objęła również Wielkopolska Kurator Oświaty, Pani Elżbieta Walkowiak.

Podczas Targów Książki na hali odbyła się kolejna już akcja w ramach "Małego Wolontariatu".

Uczniowie z poznańskich i wielkopolskich szkół wzięli udział w akcji "Poducha dla Malucha". Wolontariusze haftowali poduszki dla chorych dzieci. W wyszywaniu wzorów pomagała im Celina Jankowska z Elbląga, która od dziesięciu lat je haftuje i jest pomysłodawcą akcji. Dotychczas spod jej rąk wyszło ponad dwa tysiące kolorowych podszewek na poduszki. Do piątkowego haftowania poduszek przyłączył się również wicewojewoda wielkopolski Przemysław Pacia. Szyjących wolontariuszy odwiedziła pani Prezydentowa Anna Komorowska.

Inf. p. K. Ogrodowicz i . M. Matuszewska

 Reklama
Reklama

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości