„Kącik fryzjerski” – to strona przeznaczona dla przede wszystkim dla klas fryzjerskich oraz nauczycieli zawodu.

Umieszczone tutaj zostaną przydane informacje i wiadomości z branży fryzjerskiej.

Rok szkolny 2019/2020

I ZESTAW-październik

                                          • II zestaw – LISTOPAD

Uczennice klasy IV technikum z grupy I zaplatały warkocze dziewczynkom ze szkoły podstawowej z sąsiedniej Szkoły Chóralnej w ramach zajęć warsztatowych „ …bo w warkoczu mi do twarzy”.
W drugiej części warsztatów nasze uczennice podzieliły się swoją wiedzą i umiejętnościami z młodszymi koleżankami przekazując im fryzjerskie abecadło na tyle przekonująco, że posypały się deklaracje wyboru tego fachu w przyszłości:)

  Dnia 24 października rozpoczęła się współpraca z JEAN LUIS DAVID.

Na zajęciach w klasie IVAT szkoleniowcy Natalia i Paweł entuzjastycznie przekazywali wiedzę uczennicom z zakresy nowoczesnego fryzjerstwa.

•  17 października młodzież z klas: IV AT i II 2 odwiedziła podopiecznych z Domu Pomocy Społecznej przy ul. Ugory w Poznaniu.
Młodzi fryzjerzy dokonywali prawdziwych metamorfoz, zgodnie z życzeniem: strzygli, czesali, modelowali .
Wszystkie działania wykonywane są wolontaryjnie , wymierną korzyścią dla uczniów jest nawiązanie nici porozumienia ze starszym pokoleniem.

W dniu 17.10.2019 r. klasy fryzjerskie: IV AT gr. 2 i  III.4 wykonywały w ramach wolontariatu przy ul Bukowskiej 27/29 w Poznaniu usługi fryzjerskie z zakresu strzyżenia, farbowania i ukladania włosów. Pracę umilały pogawędki z mieszkańcami i pracownikami DPS.

Na zajęciach w pracowni fryzjerskiej klasa 4 AT gr. 2 wykonuje zabiegi fryzjerskie z zakresu pielęgnacji, strzyżenia, modelowania, farbowania oraz rozjaśniania włosów.

A oto niektóre efekty naszej pracy, stanowiące podsumowanie dotychczas zdobytej wiedzy i umiejętności.

 

© 2017 Hermitage. Wszelkie prawa zastrzeżone.